Będzie strajk?

12 czerwca 2018 0 przez administrator

Pracownicy Muzeum Historii Katowic zapowiadają strajk ostrzegawczy.

W trakcie Industriady protestowali przed filią muzeum przy ul. Rymarskiej w Nikiszowcu.

„Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję pracownikom, a także wszystkim zwiedzającym, którzy wyrazili swoje poparcie dla naszych postulatów” – oświadczają organizatorzy protestu. – „Akcję podjęliśmy w związku z biernością władz miasta, przedłużaniem sprawy i brakiem konstruktywnych spotkań z urzędnikami (apelowaliśmy o spotkanie z osobami decyzyjnymi). Ubraliśmy się w koszulki z hasłami dotyczącymi podwyżek, rozdawaliśmy ulotki informacyjne oraz wywiesiliśmy banery”.

Protestujący chcą spotkania z prezydentem miasta. Cały czas prowadzą mediacje z dyrektorem muzeum. Część ich postulatów spełniono. Nie ma zgody na ten najważniejszy dla nich – czyli na podwyżki. Jak informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy katowickiego magistratu, jakiś czas temu zawarto przewidujące podwyżki co dwa lata. Poprzednia była w 2017 r., więc następna ma być w 2019 r. Są to podwyżki o 200 zł brutto.

Protestujący oczekują podwyżki o 800 zł. Jak informują:

„Jeśli mediacje nie przyniosą skutków, przewidujemy kolejne akcje informacyjne, protestacyjne, a być może – w przypadku braku jakichkolwiek kontrpropozycji – także strajk ostrzegawczy”.

Pisaliśmy również:
Noc muzeów nocą protestu
https://katowicedzis.pl/index.php/kultura/1169-noc-muzeow-noca-protestu 

Na zdjęciu: Protestujący rozdają ulotki gościom muzeum w Nikiszowcu. Fot. Organizacja Zakładowa NSZZ ?Solidarność? w Muzeum Historii Katowic.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.