Ofiarne, skromne, niedocenione

12 maja 2018 0 przez administrator

Dziś ich święto. Za wasze poświęcenie i pracę z całego serca dziękujemy.

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Chciałoby się, by panie, które wykonują ten niezwykle odpowiedzialny zawód, były wynagradzane lepiej. Chodzi nie tylko o ich komfort materialny, lecz również i to, by do tego tak ważnego zawodu trafiały osoby z powołania, a te najlepsze nie wyjeżdżały do Anglii.

Świętują również pielęgniarki i położne z Katowic. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka na przykład swoje święto obchodzić będzie ponad 400 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

GCZD jest jednym z największych w regionie pracodawców dla białego personelu. Na wszystkich oddziałach szpitala pracuje łącznie 413 pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Najwięcej, bo aż 90, na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Pielęgniarki pracują również na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w Zakładzie Radiologii oraz w przyszpitalnych poradniach.

Czego życzyć pielęgniarkom i położnym w dniu ich święta?

– Aby praca dawała im dużo satysfakcji, a każdy sukces umacniał poczucie, że droga zawodowa, którą wybrały, jest właściwa. Aby potrafiły być hojnymi w dawaniu siebie tym, którzy są w potrzebie i potrzebują pomocy. I aby czuły się szczęśliwe w życiu osobistym i rodzinnym ? podsumowuje naczelna pielęgniarka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Na zdjęciu: jedna z małych pacjentek GCZD w 26 dniu życia. Fot. WL.