Wybitni specjaliści i bezpłatne badania

9 marca 2018 0 przez administrator

Konsultacje laryngologiczne, dietetyczne i diabetologiczne, nauka mycia rąk i zębów, szkolenie z resuscytacji noworodków i wiele innych ważnych propozycji.

Jutro II Śląski Dzień Zdrowia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To wyjątkowe wydarzenie promujące zdrowie i aktywny tryb życia.

Śląski Dzień Zdrowia to niepowtarzalna okazja, żeby w jednym miejscu kompleksowo zadbać o siebie i swoją rodzinę. Warunkami dobrego zdrowia są regularna diagnostyka, odpowiednia profilaktyka, wiedza o tym, jak zdrowo żyć oraz aktywność fizyczna. Śląski Dzień Zdrowia wychodzi naprzeciw potrzebom każdego z tych obszarów.

Przez całą sobotę mieszkańcy regionu będą mogli w wygodny sposób skonsultować się z wybitnymi specjalistami wybranych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych.

W imprezie będą uczestniczyć m.in. specjaliści z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Udzielać konsultacji mają laryngolodzy, dietetycy dziecięcy oraz edukatorzy diabetologiczni. Ratownicy medyczni z GCZD zademonstrują na fantomach, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić resuscytację noworodka.

Na Śląskim Dniu Zdrowia nie mogło oczywiście zabraknąć Misia Zdrowusia. Maskotka GCZD wraz z pracownikami szpitala poprowadzi warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak wezwać pomoc, co zrobić w przypadku omdlenia oraz jak prawidłowo myć zęby i ręce.

II Śląski Dzień Zdrowia w godz. od 10.00 do 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Pełny program wydarzenia znajduje się na stronie
www.slaskidzienzdrowia.pl 

***
Wchodź bezpośrednio na
http://katowicedzis.pl/ 
Warto – znajdziesz więcej.

Fot. i źródło: GCZD w Katowicach.