Taksówką do knajpy i spa

9 marca 2018 0 przez administrator

Weekend za pół ceny od dziś w Katowicach, na Śląsku, w Polsce. Ogromna akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, specjalna witryna internetowa, duże pieniądze.

Od dziś w całej Polsce „Weekend za pół ceny”. Słyszeliście o tej akcji? Raczej nie.

Akcja już po raz kolejny jest organizowana w całej Polsce. Albo raczej należy stwierdzić – rzekomo w całej Polsce. Zamysł był taki, by zachęcić nas do wychodzenia z domu i korzystania z szerokiej oferty turystycznej, gastronomicznej, rekreacyjnej.

W założeniu w akcji tej miały uczestniczyć firmy taksówkowe, teatry i kawiarnie, salony kosmetyczne, ośrodki spa. Wyróżniono następujące działy: agroturystyka/turystyka wiejska, gastronomia, kultura i sztuka, sport i rekreacja, transport, usługi przewodnickie, uzdrowiska/spa, zakwaterowanie, zwiedzanie, inne.

Dziś początek „Weekendu za pół ceny”. Akcja trwa do niedzieli. Postanowiliśmy wybrać się do do kina bądź na koncert, później na kawę i ciastko do kawiarni, a po ciastku (by je spalić) do siłowni i wreszcie do sauny. No, ale nic z tych planów nie wyszło.

W całych Katowicach w akcji tej uczestniczą zaledwie cztery instytucje: dwa muzea, jeden teatr, jeden hotel i jedna wypożyczalnia samochodów.

Szukaliśmy więc czegoś w miastach ościennych. W Tychach zero. W Rudzie Śląskiej zero. W Siemianowicach Śląskich jeden hotel wraz z restauracją hotelową (wcześniej konieczna rezerwacja). W Chorzowie zoo, jeden hotel (spanie), jedna restauracja, jedno muzeum i jeden teatr (przy nim adnotacja dotycząca biletów – „wyprzedane”). W Mysłowicach jedna restauracja. W Sosnowcu jedno muzeum i jedna wypożyczalnia samochodów. W Gliwicach zero.

Partnerami strategicznymi akcji są PKP Intercity i PLL Lot. Zapytaliśmy i tu, i tu, czy w ramach weekendu za pół ceny możemy kupić bilet na pociąg i na samolot za połowę ceny. Domyślacie się z pewnością, jaka była odpowiedź.

***
Wchodź bezpośrednio na
http://katowicedzis.pl/ 
Warto – znajdziesz więcej.

Strona akcji:
https://polskazobaczwiecej.pl/ 

Na zdjęciu: za pół ceny taksówką do spa? Nic z tego.