Czy twój sąsiad to bestia

1 stycznia 2018 0 przez administrator

Tu znajdziesz fotografie, imiona, nazwiska i inne dane 800 najgroźniejszych morderców i gwałcicieli. Na nas ten rejestr zrobił szokujące wrażenie.

Pełna nazwa: Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Link pod tekstem.

Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są od dziś (1 stycznia 2018 roku) w pełni jawne. Zostały zamieszczone w Internecie.

Rejestr składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (Rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.

W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. 

W Rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

Dyrektorzy szkół, a także organizatorzy wypoczynku czy zajęć dla dzieci są zobowiązani sprawdzać, czy osoby, które zamierzają zatrudnić, figurują w rejestrze. Jeśli tak ? nie będą mogli przyjąć ich do pracy. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary ? aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł. 

https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home/a4f3e122-ecd2-4126-8e68-43f0318871b0

Na zdjęciu: Od dziś rozpoznasz bestię na ulicy, w sklepie, na parkingu.