GPS tego nie nauczy

1 stycznia 2018 0 przez administrator

Niebywała wpadka. Polsat w relacji ze swojej wspaniałej imprezy pod Spodkiem pomylił Śląskie z Podhalem.

Relację z Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsat News opublikował już około godz. 1. w nocy. Autor bądź autorka tekstu z pewnością nie przesadziła z szampanem. Jest on napisany w miarę poprawnie i po polsku. Tym bardziej więc dziwi następujący fragment:

„Nie mogło też zabraknąć mocnego akcentu z geograficznie bliskiego Podhala. Bracia Paweł i Łukasz Golcowie z zespołem Golec uOrkiestra pokazali, jak gorąca potrafi być góralska krew. A telewidzowie i obecni pod Spodkiem uczestnicy ?Sylwestrowej Mocy Przebojów 2017? poczuli, z jaką łatwością ta temperatura rozprzestrzenia się ze sceny na wszystkich, którzy zetkną się z temperamentnymi bliźniakami”.

Sprawę wyłapał nasz czytelnik. Pan Andrzej oniemiał ze zdziwienia, gdy to przeczytał. Sam pochodzi z Podbeskidzia, ale od kilku lat mieszka w Katowicach. Przypomniał nam, że bracia Golcowie pochodzą z Milówki na Żywiecczyźnie, która nigdy nie leżała na Podhalu, natomiast jest częścią woj. śląskiego. Chodzili do szkoły w Bielsku-Białej, studiowali w Katowicach.

Cóż. Wystarczyło w wyszukiwarce komputera wpisać Golcowie i zrobić klik. Wujek Google pokazałby, gdzie leży Milówka czy Bielsko-Biała. Być może nawet poinformowałby, że Beskid Śląski i Beskid Żywiecki to nie Tatry. Ani nawet Podhale. 

Drogi Polsacie. Zorganizowałeś swoją imprezę w Katowicach. Jest to stolica woj. śląskiego, nie małopolskiego. To nie u nas jest Wawel, nie nas pożerał smok wawelski. 

Na zdjęciu: Kochany Polsacie. To fajna budowla, ale mimo wszystko nie była siedzibą polskich królów.

Relacja Polsatu z wczorajszego sylwestra:
http://www.polsat.pl/news/2018-01-01/sylwestrowa-moc-przebojow-2017-prosto-z-katowic/

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]