Stajemy w kolejce

22 grudnia 2017 0 przez administrator

Ponad 12 tys. nowych mieszkań pod wynajem. Umowa z generalnym wykonawcą podpisana, wkrótce rusza budowa. Mieszkania mają być dostępne dla każdego.

„No to stajemy w kolejce” – słyszeliśmy żarty wśród osób obecnych podczas wczorajszej uroczystości podpisania umowy z generalnym wykonawcą pierwszego osiedla tanich mieszkań, które powstać ma na katowickim Nikiszowcu. Spośród ponad 12 tys. mieszkań ponad 1000 powstanie w Katowicach. 

Mieszkania na Nikiszowcu powstaną przy ul. Górniczego Dorobku. Następnie rozpoczęta zostanie budowa podobnego osiedla mieszkań pod wynajem przy ul. Korczaka. Wedle ustaleń umowy te pierwsze 500 lokali (ich właśnie dotyczyła wczorajsza uroczystość) ma być gotowych za 30 miesięcy począwszy od dnia wczorajszego.

? Dziś pokazujemy, że dobra współpraca przynosi owoce, a obietnice zmieniają się w realne działania ? powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. ? Na Nikiszowcu rusza budowa ponad 500 mieszkań. Będą to lokale atrakcyjne dla obecnych i przyszłych katowiczan, w szczególności dla młodych ludzi i rodzin.

Uprzedzając pytania o warunki wynajmu i to, gdzie składać podanie informujemy, że o mieszkanie wystąpić może każdy. Szczegółowe zasady przydziału jeszcze nie są gotowe. Nie rozpoczęto na razie przyjmowania wniosków.

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – poczta@katowicedzis.pl