Spodek z serduszkiem

28 listopada 2017 0 przez administrator

Po długiej przerwie wreszcie wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca do Katowic. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie noworodków.

Wiadomość z ostatniej chwili! Właśnie udało nam się potwierdzić, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraca do Katowic. Po pięciu latach przerwy! Wielki finał Orkiestry na placu przed Spodkiem!

Wierzymy, że to będzie wielkie wydarzenie. Tym bardziej, że cel zbiórki pieniędzy jest bardzo, bardzo ważny. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie oddziałów neonatologicznych. Kilka z nich znajduje się w katowickich szpitalach.

Wielki finał odbędzie się 14 stycznia. W Katowicach już rozpoczęły się przygotowania do niego. W naszym mieście zaczęło już działać 5 sztabów WOŚP. Organizowane są przy hufcu ZHP i przy szkołach. Rozpoczęła się też rekrutacja wolontariuszy, którzy ruszą w miasto z charakterystycznymi puszkami.

„Wiele firm, klubów sportowych i osób prywatnych przekazuje też „fanty” przeznaczone na aukcje allegro, do czego zachęcam. Jest możliwość stworzenia dla Państwa puszki, do której każdy będzie mógł dorzucić swoje przysłowiowe trzy grosze” – informuje Kamila Dec, współorganizatorka katowickiego finału.

Co będzie się działo 14 stycznia pod katowickim Spodkiem, tego organizatorzy na razie nie zdradzają. Trwają już jednak rozmowy z zespołami i artystami, którzy mieliby wystąpić podczas katowickiego finału. Pod Spodkiem na pewno 14 stycznia zrobi się gorąco. Na wspaniałą atmosferę złożą się koncerty, pokazy, zabawy dla najmłodszych, a dla tych, którzy zgłodnieją, zorganizowana zostanie także strefa gastronomiczna. Będą konkrety – będziemy informować.

Dla nas i tak jest najważniejsze to, że finał WOŚP po tak długiej przerwie, znów będzie również w Katowicach.

Lista sztabów WOŚP (w tym katowickich) oraz namiary kontaktowe w linku poniżej:
https://www.wosp.org.pl/final/sztaby

Fot. WOŚP, WL.