Rewolucja komunikacyjna pomiędzy Gliwicami a Rybnikiem.

Rewolucja komunikacyjna pomiędzy Gliwicami a Rybnikiem.

20 kwietnia 2024 Wyłączono przez administrator

9 czerwca Koleje Śląskie uruchomią codzienne połączenie między Rybnikiem i Gliwicami. To prawdziwa rewolucja w skomunikowaniu tych dwóch miast. Mieszkańcy Rybnika, Knurowa i Gliwic długo oczekiwali na taką informację.

***

Koleje Śląskie, oprócz dotychczas kursujących pociągów weekendowych, uruchomią dodatkowo osiem codziennych pociągów na dobę (4 pary), a od września liczba kursów na tej linii jeszcze się zwiększy.

„Od 1 września planujemy na tej trasie 18 codziennych pociągów. To nasza reakcja na potrzeby pasażerów z Rybnika i Knurowa, którzy zwracali uwagę na to, że oferta komunikacyjna pomiędzy tymi miastami jest bardzo uboga,” wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Niedawno firma obsługująca połączenia komunikacyjne między Gliwicami a Rybnikiem, ważne zwłaszcza dla studentów Politechniki Śląskiej i pracowników Strefy Ekonomicznej w Gliwicach, zrezygnowała z transportu busami. – „Teraz Koleje Śląskie wypełnią tę lukę,” mówi Patryk Świrski. Dodaje również, że mniejsza liczba pociągów w okresie wakacji wynika z prac torowych na liniach kolejowych numer 140, 141 i 149, które ograniczają ich przepustowość. Pełna oferta rozkładowa będzie możliwa dopiero od 1 września.

Nowe pociągi łączące Rybnik z Gliwicami zostaną uruchomione dzięki współpracy Województwa Śląskiego, miasta Rybnika i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, które zadeklarowały partycypację finansową w kosztach przedsięwzięcia. Szacunkowy koszt kursowania nowych pociągów w 2024 roku wyniesie około 3,5 mln zł.

„To bardzo dobra wiadomość dla rybniczan studiujących i pracujących w Gliwicach. Wskazywaliśmy potrzebę codziennego połączenia Rybnik – Gliwice od dawna. Powiem więcej – walczyliśmy o nie! Koleje Śląskie okazały się po raz kolejny wiarygodnym partnerem i bardzo się z tego cieszymy,” mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Oprócz Rybnika i Gliwic, pociągi będą również obsługiwać stacje i przystanki pośrednie takie jak Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Knurów i Przyszowice.

***

Szokujący temat. Zobacz film poniżej. Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***