Toksyny w smacznym produkcie.

Toksyny w smacznym produkcie.

22 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: Sos „Soul Kitchen BBQ Beans” może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Wykryto w nim toksyny.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie dotyczące potencjalnego zagrożenia dla zdrowia wynikającego ze spożycia sosu „Soul Kitchen BBQ Beans”. Niepokojący komunikat dotyczy określonej partii produktu, w której stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu toksycznej substancji.

Zgodnie z informacją GIS, zagrożenie zostało zgłoszone poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Firma Zwergenwiese Naturkost GmbH, producent produktu, podjęła działania mające na celu wycofanie wadliwej partii produktów zawierających oregano.

W tym składniku zaobserwowano poziomy alkaloidów pirolizydynowych, które przekraczały normy bezpieczeństwa.

Szczegółowe dane dotyczące produktu są następujące: „Soul Kitchen BBQ Beans 370g”, numer partii lub minimalna data trwałości to 04.11.2024, a kod kreskowy to 4019736012764. Za dystrybucję w Polsce odpowiedzialne jest Bio Planet S.A.

Firma Bio Planet S.A., w reakcji na ostrzeżenie GIS, wstrzymała sprzedaż tego konkretnego produktu i podjęła działania informacyjne wobec swoich klientów, w celu poinformowania o wycofaniu produktu z rynku.

GIS potwierdził, że służby Państwowej Inspekcji Sanitarnej ściśle obserwują proces wycofania produktu z obrotu, aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów.

W komunikacie GIS podkreślił wagę problemu, wskazując na „zagrożenie dla zdrowia konsumentów”. Zaleca się konsumentom, aby zaniechali spożycia produktu z określonej partii.

Poniżej zdjęcie produktu.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***