Wojsko zaprasza.

Wojsko zaprasza.

2 listopada 2022 Wyłącz przez administrator

W autobusach katowickiego PKM pojawiły się materiały promujące zawód żołnierza.

***

W autobusach komunikacji miejskiej w Katowicach rozpoczęła się akcja promująca dobrowolną służbę wojskową. Trwać będzie do końca listopada.

W ten sposób Wojsko Polskie promuje zasadniczą służbę wojskową. Ta podzielona jest na dwa etapy.

Pierwszy, podstawowy, trwa 28 dni. Po jego zakończeniu i złożeniu przysięgi wojskowej kandydat przechodzi do etapu specjalistycznego, który trwa 11 miesięcy.

Po ukończeniu osoba decydująca się na tę formę zyskuje pierwszeństwo w naborze do zasadniczej służby.

– W obecnych czasach wojskowość znowu nabrała większego znaczenia. Sytuacja społeczna, międzynarodowa sprawiają, że liczba żołnierzy musi się zwiększać, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpieczniej. Tą kampanią chcemy pomóc, aby ci, którzy mieli kiedyś marzenie, by zostać żołnierzami, mogli się dowiedzieć, jak to zrobić – mówi Roman Urbańczyk, prezes PKM Katowice.

W ramach tej akcji dwa autobusy przybiorą kolory nawiązujące do barw maskujących. W innych pojawią się plakaty zachęcające do wstąpienia do wojska.

Kandydaci, myślący o służbie wojskowej, mogą składać wnioski w formie tradycyjnej w Wojskowych Centrach Rekrutacji, a także w formie elektronicznej. Maksymalnie po 14 dniach od złożenia wniosku elektronicznego kandydat otrzyma informację, w jaki sposób ma dopełnić formalności i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji stawić się na badania.

W Wojskowych Centrach Rekrutacji zgłoszeni przejdą rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz badania lekarskie. W całej Polsce jest 86 takich Centrów. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.zostanzolnierzem.pl.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Za KAW.