W kajdanki za brak wyobraźni.

W kajdanki za brak wyobraźni.

14 listopada 2022 Wyłącz przez administrator

To się w głowie nie mieści. Co roku są ostrzegani. I co roku łapani na tym samym. Znowu część dzieciaków usiłowała wnieść niedozwolone substancje do Spodka, mimo że co roku wchodzący na ten festiwal są skrupulatnie badani – w tym przez specjalnie przeszkolone psy.

***

Tak było podczas poprzedniej edycji Mayday. Tak samo podczas wcześniejszej.

Nawet sama policja przestrzega, że ci, którzy wybierają się na ten znany techno festiwal będą sprawdzani pod kątem tego czy nie mają przy sobie „zioła” bądź innych narkotyków.

I co roku młodzi ludzie nic sobie z tego nie robią. Biorą ze sobą wspomaganie. Tak jakby ich te przestrogi nie dotyczyły.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że dilerzey dadzą się złapać z towarem na festiwalowych bramkach. Bo się nie dadzą.

Toteż ci, którzy wpadają z marihuaną czy innymi substancjami zakazanymi, to młodzi ludzie, dla ktorych jest to być może pierwszy kontakt z kajdankami, pierwsza noc w policyjnej celi i pierwsze zetknięcie się z prokuratorem oraz z sądem.

I ten jeden, jedyny raz może sprawić, że zniszczą sobie życie. Koniec z wymarzonymi studiami prawa albo pracą w urzędzie.

11 listopada w katowickim Spodku odbywał się Mayday. Wszyscy od lat wiedzą, że część festiwalowych gości próbuje dostać się na imprezę z narkotykami.

Dlatego też kontrole wchodzących do Spodka przeprowadzają nie tylko policjanci, lecz także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Wykorzystano psy szkolone do tego, by wyczuć nawet dość dobrze ukryte narkotyki. Psy te potrafią wyczuć nawet to, że ktoś miał wcześniej kontakt z narkotykami, choć teraz ich nie posiada.

W sumie zatrzymano 12 osób. Miały one przy sobie: marihuanę, amfetaminę oraz tabletki MDMA (ecstasy).

Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszyscy już usłyszeli zarzuty – grożą im nawet trzy lata więzienia.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***