ZTM zachęca do rezygnacji z samochodu 1 listopada.

ZTM zachęca do rezygnacji z samochodu 1 listopada.

31 października 2022 Wyłącz przez administrator

W tym dniu cała komunikacja publiczna będzie bezpłatna (autobusy, tramwaje, trolejbusy). Uruchomione zostaną linie „cmentarne”. Są również inne zmiany.

***

Jak co roku, na czas Wszystkich Świętych, ZTM przygotował specjalne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W zależności od dnia będzie można skorzystać z różnych udogodnień.

1 listopada będzie w sumie 16 specjalnych linii „cmentarnych”.

Dzięki dodatkowym połączeniom łatwo będzie można dojechać na cmentarze w Będzinie (linia C6), Chorzowie (C2, C7, C9), Czeladzi (C11), Gliwicach (C1, C3 i C4), Katowicach (C2, C5 i C8), Knurowie (C10), Rudzie Śląskiej (C2, C9), Siemianowicach Śląskich (C7), Sosnowcu (C6) i Tychach (C12, C13, C14, C15 i C16).

Dodatkowo, 1 listopada do przesiadki z aut osobowych ma zachęcać możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej.

– To propozycja, która obejmuje w tym dniu wszystkie nasze połączenia, tj. autobusowe, tramwajowe i trolejbusowe. Skorzystanie z tej opcji i zrezygnowanie z przejazdu samochodem sprawia, że nie musimy się martwić o znalezienie miejsca parkingowego przy cmentarzu – wskazuje Małgorzata Gutowska , dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej:
https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2554/

W linku tym informacje o szczególnych rozwiązaniach komunikacyjnych, godziny rozpoczęcia kursów a także mapki.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***