KATO Urban Corner to pierwsza z 11 stref przygotowywanych w Katowicach z okazji Światowego Forum Miejskiego.

KATO Urban Corner to pierwsza z 11 stref przygotowywanych w Katowicach z okazji Światowego Forum Miejskiego.

12 czerwca 2022 Wyłączono przez administrator

Interaktywna wystawa o Celach Zrównoważonego Rozwoju.

***

– Pod nazwą KATO Urban Corner kryje się przestrzeń, w której będziemy zastanawiać się, co jest kluczowe dla poprawy jakości życia w mieście – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – To nie jest zwykła wystawa, a miejsce spotkań i pełne interakcji. Zachęcam do wspólnej debaty, bo może ona wpłynąć na przyszłość każdego z nas i przyszłych pokoleń.

W KATO Urban Corner przy ul. Młyńskiej 5 można zobaczyć interaktywną wystawę o Celach Zrównoważonego Rozwoju, zagrać w gry online oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach – pełne kalendarium dostępne jest na stronie internetowej www.katourbancorner.pl.
Dzięki tej wystawie zapoznajemy się z 17 celami zrównoważonego rozwoju – na przykładzie Katowic. Dowiadujemy się jak można je realizować w mieście.

Poznajemy wreszcie proste sposoby na to, jak my możemy przyczyniać się codziennie do ich spełniania.

KATO Urban Corner będzie otwarte do końca września 2022 na rogu ul. Pocztowej i Młyńskiej. Godziny otwarcia: środa – niedziela 12:00 – 18:00.

KATO Urban Corner to pierwsza z 11 stref WUF na mieście. Pozostałe będą otwierane w kolejnych dniach, aż do 26 czerwca. Oto one:

Metrolab – Strefa dyskusji o mieście i polityce miejskiej w rożnych kontekstach: transportu i mobilności, planowania przestrzennego, ekologii, gospodarki oraz tożsamości społeczno-kulturowej.

Miasteczko młodych – Strefa plenerowa w zielonej przestrzeni Parku Boguckiego. Będą w niej organizowane liczne atrakcje skierowane przede wszystkim do młodzieży.

Strefa relaksu – Będzie to miejsce przeznaczone do odpoczynku i relaksu.
W spokojnej atmosferze strefy będzie można pogłębić wiedzę o kierunkach rozwoju świata wyznaczonych przez cele zrównoważonego rozwoju.

Strefa nauki – Spotkania przyjmą formę wykładów, debat i warsztatów oraz innych form aktywności, zarówno w plenerze – w ustawionych w tym celu namiotach – jak i wewnątrz budynków Uniwersytetu Śląskiego.

Strefa innowacji – W Strefie innowacji podczas warsztatów, pokazów, debat oraz spotkań z praktykami i ekspertami zostaną poruszone tematy szeroko rozumianej innowacyjności miejskiej, projektów impactowych i rozwiązań smart city.

Strefa centrum – w głównej przestrzeni rynku stanie scena, na której nie zabraknie muzycznych niespodzianek, będzie też okazja do wzięcia udziału w wieczornych potańcówkach.

Strefa kultury i sztuki – jej umiejscowienie wyraźnie nawiązuje do śląskiego dziedzictwa, a jednocześnie przypomina o nowoczesnym wizerunku Katowic, które rozwijają się na fundamencie kultury i „przemysłu spotkań”.

Strefa miasta muzyki – dzięki zaplanowanym tu koncertom i występom lokalnych zespołów Katowice przypomną o swoim tytule miasta kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

Miasto360 – przygotowana przez Akademię Sztuk Pięknych wystawa „Utopie/Dystopie. Przyszłość Miasta”, którą będzie można tutaj oglądać. W strefie odbędą się również Forum Obserwatorium Polityki Miejskiej, Urban Lab Forum oraz sesja Human Smart Cities.

Urban Cinema by Santander – kino studyjne będzie przestrzenią dla rozmowy o problematyce miejskiej z zaangażowaniem przedstawicieli nauki, polityki i mieszkańców.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

 

Za WKS UM Katowice. Fot. S. Rybok.