Dwie karetki pełne medykamentów – dla ukraińskiej fundacji onkologicznej.

Dwie karetki pełne medykamentów – dla ukraińskiej fundacji onkologicznej.

23 maja 2022 Wyłącz przez administrator

Dary zostały przekazane podczas solidarnościowego festiwalu „Kolory Życia”. Śląsk nie przestaje pomagać Ukrainie.

***

W Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie odbył się festiwal „Kolory Życia”, zorganizowany w geście solidarności z obywatelami Ukrainy uciekającymi przed wojną.

W trakcie wydarzenia Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe przekazało dwie karetki dla Fundacji Onkologicznej Rakiety na Ukrainę. Fundacja ma dostarczyć je w miejsca, które najbardziej ucierpiały z powodu działań wojennych.

Karetki są wypełnione materiałami opatrunkowymi zakupionymi ze zbiórek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Pokolenie”.

„Kolory życia. Festiwal Wdzięczności” to inicjatywa uchodźców z objętej wojną Ukrainy i wyraz wdzięczności za wsparcie udzielone im przez Polaków.

W czasie tego międzypokoleniowego i międzynarodowego pikniku można było także zakupić cegiełki Stowarzyszenia „Pokolenie”. Dochód ma zostać przeznaczony na organizację polsko-ukraińskich wakacyjnych warsztatów dla dzieci.

– Kolejne karetki przekazane przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach będą służyć mieszkańcom Ukrainy w trakcie ich bohaterskiej walki o wolność, a środki, które uda się zebrać w formie cegiełek, pozwolą dzieciom i młodzieży z Ukrainy choć na chwilę zapomnieć o koszmarze wojny” – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

 

Za UMWŚ. Fot. Andrzej Grygiel.