Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym wrze.

Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym wrze.

22 października 2021 Wyłącz przez administrator

Wszystko przez zalecenia dotyczące spódniczek, dekoltów czy butów na szpilkach.
A także wąsów i bród.

Oraz – i to najlepsze – perfum.

***

Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wydały oświadczenie:

„Do naszych studentów trafiła informacja na temat zaleceń dotyczących właściwego ubioru. Dokument przygotowała niezależna komisja ds. przeciwdziałania problemom mobbingu, wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji oraz innym zachowaniom niepożądanym wśród studentów i doktorantów SUM. Ponieważ sprawa budzi kontrowersje już 25 października organizujemy spotkanie przedstawicieli Samorządu Studenckiego, Komisji i władz uczelni. Wyjaśnimy wtedy sobie wszystko”.

I nic dziwnego, że sprawa budzi kontrowersje. Specjalna komisja zachowała się tak, jakby aktom mobbingu czy wykorzystywania seksualnego współwinne były ofiary.

Bo to od potencjalnych ofiar wymaga się określonego zachowania. I nie jest mowa o tym, by panie czy, także panowie, nie paradowali po budynkach uczelni na golasa.

Otóż oczekuje się od nich nie noszenia spodni mających krótkie nogawki. Panie nie powinny zakładać bluzek z długim dekoltem (swoja drogą nie określono długości).

Makijaż ma być stonowany. Broda i wąsy z kolei powinny być zadbane.

Inne zalecenia: dbanie o czystą skórę i obcięte paznokcie, posiadanie równo przyciętych włosów, unikanie krótkich spodni, dekoltów i spódnic odsłaniających udo
A także: ograniczenie do minimum ilości noszonej biżuterii, ograniczenie używania perfum, przykrycie tatuaży.

Sprawa jest przedmiotem gorących dyskusji. Przytoczmy jeden z komentarzy:

„Piękne przejęzyczenie, ale doskonale pokazujące kto dla uczelni jest problemem – „mobbingu, wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji oraz innym zachowaniom niepożądanym wśród STUDENTÓW I DOKTORANTÓW”. Halo, to nie przypadkiem WYKŁADOWCY nie molestują? To są ICH zachowania!!! Ach, gdyby nie ci niechcący molestowania studenci i doktoranci, to wszystko byłoby pięknie. No ale robią nam wstyd na całą Polskę, to trzeba ich obwinić za to”.

***

Poniżej ważny komunikat.

Gromadzimy dziennikarski materiał dokumentujący okres stanu epidemii. Zbieramy ważne informacje a także doświadczenia osób, które zetknęły się z różnymi sytuacjami, w tymi takimi o charakterze patologicznym. Liczymy na kontakt osób, które np. straciły bliskich poprzez niewłaściwe podejście, zaniechanie, zwłokę czy nieprawidłowo przeprowadzone testy. Bardzo zależy nam na kontakcie ze strony diagnostów i innych osób zatrudnionych w laboratoriach COVID-19, ratowników medycznych, personelu szpitali. Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***