To było celowe działanie – oceniają śledczy.

To było celowe działanie – oceniają śledczy.

2 sierpnia 2021 Wyłącz przez administrator

Zarzut zabójstwa jednej osoby i usiłowania zabójstwa kolejnych dwóch osób.
Kierowca autobusu komunikacji miejskiej trafił do aresztu.

***

31-letniemu mężczyźnie grozi dożywocie. Zapewne nikomu nie trzeba przypominać tego, co uczynił.

Już nie ma wątpliwości, że to on siedział za kierownicą autobusu, który wjechał w grupę ludzi na ul. Mickiewicza w Katowicach. Policja posiada nagrania z licznych kamer monitoringu.

Są również zeznania świadków. No i oczywiście samego podejrzanego.

W sobotę przed godz. 6 rano autobus ruszył wprost na stojących przed nim ludzi. Zginęła 19-letnia kobieta. Kilka innych osób cudem uniknęło śmierci.

Kierowca autobusu następnie pojechał dalej, pod podwoziem ciągnąć ciało przejechanej kobiety. Został zatrzymany dopiero przez policjantów, którzy w radiowozie ruszyli za nim w pościg.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego kierowcy trzymiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi dożywocie.

***

Redaktor Naczelny Katowice Dziś: Mateusz Cieślak.

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Policja Śląska.