6 osób nie żyje. Kilkudziesięciu rannych. Tych w najpoważniejszym stanie do szpitali transportowały helikoptery LPR i wojskowy.

6 osób nie żyje. Kilkudziesięciu rannych. Tych w najpoważniejszym stanie do szpitali transportowały helikoptery LPR i wojskowy.

6 marca 2021 Wyłącz przez administrator

Wypadek ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 pod Jarosławiem.

Najprawdopodobniej autokar wykonywał kursy na trasie Poznań-Chersoń, zabierając podróżnych m.in. z Katowic.

***

Do wypadku doszło kilka minut po północy. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem podczas wyjeżdżania z parkingu przy autostradzie.

Pojazd uderzył w barierki, przewrócił się i częściowo stoczył się z nasypu.

Autokarem jechało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Część z podróżnych nie była zapięta pasami.

Największe obrażenia mieli odnieść właśnie ci, którzy nie byli przypięci.

– Duże siły zadziałały na pasażerów, którzy nie byli zapięci pasami bezpieczeństwa. W momencie, kiedy autobus gwałtownie wyhamował, uderzając w bariery energochłonne, pasażerowie zaczęli się bezwładnie przemieszczać w autokarze, uderzając o siebie, o fotele, o wnętrze pojazdu. To spowodowało mnogie obrażenia głowy, kręgosłupa, jamy brzusznej i kończyn – w TVN24 mówił jeden z uczestniczących w akcji ratowników.

Ostateczny bilans wypadku to 33 osoby ranne i 6 osób zmarłych. Początkowo była mowa o ponad 50 rannych i 5 zabitych. Ostatnia śmiertelna ofiara wypadku zmarła w szpitalu.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Wikimedia.