Ruda Śląska rekordzistką, jeśli chodzi o szczepienie na koronawirusa. Tysiące ludzi dostały dwie dawki, a kolejne tysiące pierwszą.

Ruda Śląska rekordzistką, jeśli chodzi o szczepienie na koronawirusa. Tysiące ludzi dostały dwie dawki, a kolejne tysiące pierwszą.

26 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Według rządu średnia liczba zakażeń osiągnęła już 8 tysięcy. Ostatnie dane są jeszcze bardziej niepokojące.

Na Śląsku pod względem przezorności w dobie koronawirusa i społecznej dbałości na pierwszy plan wysuwa się RuaA Śląska. Mieszkańcy tego miasta szczepią się masowo przeciwko COVID 19.

W czwartek 25 lutego wiceprezydent miasta Krzysztof Meyer oficjalnie poinformował o zakończeniu akcji szczepień w tzw. grupie zero w tutejszym miejskim szpitalu. Dodał jeszcze, że w mieście zaszczepiła się już większość nauczycieli.

Reasumując, w Rudzie śląskiej zaszczepionych na COVID-19 jest już 9,5 tysiąca mieszkańców. Z tego aż 3,3 tysiąca osób przyjęło drugą dawkę szczepionki.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***