Część klas wróci do szkół za zgodą rządu. Miejscowości górskie zapowiadają otwarcie się bez zgody rządu.

Część klas wróci do szkół za zgodą rządu. Miejscowości górskie zapowiadają otwarcie się bez zgody rządu.

12 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Rząd zmienił swoje wcześniejsze plany, które przewidywały częściowe otwarcie szkół jedynie w woj. małopolskim i świętokrzyskim.

Częściowe otwarcie szkół nastąpi w całym kraju – również w woj. śląskim. Dziwna jest sytuacja śląskich kurortów beskidzkich – i ich infrastruktury turystycznej.

***

W całym kraju, również w woj. śląskim, do szkół wrócą uczniowie klas od 1 do 3 szkół podstawowych. Pozostali uczniowie mają się uczyć zdalnie.

Trwa akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa. Chodzi o to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii na skutek częściowego otwarcia szkół.

Choć rząd zapowiada dalsze przedłużanie obostrzeń śląskie, kurorty beskidzkie rozwajżają bunt. O tym samy otwarcie już mówi Podhale.

Tam oświadczono, że restauracje, hotele oraz infrastruktura narciarska zostanie otwarta 18 stycznia.

W Wiśle i Szczyrku właściciele obiektów turystycznych i stacji narciarskich również rozważają ich otwarcie od 18 stycznia. Nawet, jeśli nie będą mieli na to zgody.

Przyczyną tej desperacji są ogromne straty, przez nich ponoszone. Rząd ogłosił wielką pomoc dla gmin górskich, wynoszącą nawet 2 mld zł. Jednak na razie są to zapowiedzi.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.