Policja kontra miasto Mysłowice. Nalot podczas imprezy.

Policja kontra miasto Mysłowice. Nalot podczas imprezy.

11 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Od stycznia w Parku Słupna można podziwiać Park Światła. Laserowe pokazy i „spacer multimedialny”. Laserowa bajka „Jungle boy” czy mapping Zaczarowanego Zamku.

Wśród atrakcji był także przestrzenny laserowy pokaz ze specjalnymi efektami.

Organizatorem tego wszystkiego był Mysłowicki Ośrodek Kultury, który zapraszał do zwiedzania Parku Światła wszystkich chętnych. Bilety w cenie 20 zł normalny i 10 zł dla dzieci i młodzieży dla wielu okazały się bardzo tanią zapłatą za udział w wydarzeniu przypominającym normalność.

Tylko wczoraj pokazy w Parku Słupna zgromadziły 2 tys. osób. Na miejscu zjawiła się policja.

***

Dziś policja poinformowała o podjętych wczoraj działaniach:

„Wczoraj około 2000 osób zgromadziło się w Parku Słupna w Mysłowicach na pokazach iluminacyjnych. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy w obecności organizatora przeprowadzili czynności, rejestrując to wydarzenie za pomocą kamer. Zebrany materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach celem zapoznania i podjęcia dalszych decyzji.

W miniony weekend mysłowiccy policjanci dwukrotnie interweniowali w Parku Słupna w związku ze zgłoszeniami nieprzestrzegania obostrzeń podczas organizowanych tam pokazów iluminacyjnych. Sobotniego wieczoru w wydarzeniu udział wzięło około 600 osób. Mundurowi sporządzili wówczas dokumentację dla sanepidu i prowadzą czynności wyjaśniające.

Wczoraj pokazy iluminacji odbyły się ponownie. Powiadomieni o nieprzestrzeganiu obowiązujących zasad bezpieczeństwa policjanci przeprowadzili na miejscu czynności. Stróże prawa w obecności organizatora rejestrowali przebieg tego wydarzenia za pomocą kamer. Jak ustalono, tego wieczoru w pokazach udział wzięło około 2000 osób. Podjęte czynności i wydawane komunikaty do zachowania zgodnego z prawem pozwoliły na spokojne rozejście się uczestników tego wydarzenia bez żadnych incydentów.

Zgromadzony w niedzielę materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach celem zapoznania i podjęcia dalszych decyzji”.

Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz: „Po dzisiejszym komunikacie komendy miejskiej policji skierowałem do KMP i Sanepidu pismo, w którym proszę o wyraźne stanowisko ws. zgodności z prawem projekcji multimedialnych Park Światła odbywających się w Park Słupna.
Podobne wydarzenia z powodzeniem odbywają się we Wrocławiu i w Krakowie. Wydarzenie w Mysłowicach realizuje prywatna firma”.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Park Słupna.