Znak czasu. Kiedyś były naloty na meliny – teraz na dyskoteki. Policja zatrzymała mieszkańców Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina. Inni uczestnicy zabawy uciekli.

Znak czasu. Kiedyś były naloty na meliny – teraz na dyskoteki. Policja zatrzymała mieszkańców Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina. Inni uczestnicy zabawy uciekli.

2 listopada 2020 Wyłącz przez administrator

Nielegalną dyskotekę zorganizowano na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach. Zabawa została przerwana przez interweniujących policjantów.

Taką imprezę trudno ukryć. I mimo że odbywała się kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych, to jednak dźwięk muzyki niósł się bardzo daleko.

Głośna muzyka zainteresowała policjantów. Idąc za nią stróże prawa trafili na wesołą imprezę.

Zabawa została przerwana. Większość jej uczestników uciekła. Zatrzymano 6 osób – to mieszkańcy miast wymienionych powyżej.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt nagłaśniający. Znaleźli też narkotyki.

Policjanci podkreślają, że uczestnicy imprezy nie zachowywali środków ochrony i dystansu. Dlatego wobec zatrzymanych „zostaną sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego”.

Mężczyźnie, który zorganizował dyskotekę, przedstawiono dodatkowo zarzut organizacji zgromadzenia pow. 5 osób i posiadania narkotyków. Policjanci badają czy wcześniej w Kochłowicach nie odbywały się podobne imprezy.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Fot. Policja Śląska.