Szykując się do zimy w Katowicach zgromadzono 100 ton piasku i aż 5,7 tys. ton soli. Na tym jednak nie koniec – by zima nie zaskoczyła.

Szykując się do zimy w Katowicach zgromadzono 100 ton piasku i aż 5,7 tys. ton soli. Na tym jednak nie koniec – by zima nie zaskoczyła.

23 listopada 2020 Wyłącz przez administrator

Na drogi i ulice Katowic w tym roku wyjadą 42 specjalistyczne pojazdy. O odśnieżanie, zamiatanie ulic czy wywóz liści dbać będzie blisko sto osób.

Stolica województwa śląskiego, jej ulice czy parkingi, zostały podzielone na 63 rejony. W sumie są to ponad 724 km dróg, które trzeba będzie odśnieżać, jest spadnie śnieg.

W gotowości jest już 21 pługo-posypywarek, 8 ciągników MPGK oraz 13 pojazdów należących do podwykonawców miejskiego przedsiębiorstwa.

Katowicki magistrat prosi kierowców o wymianę ogumienia, zachowanie ostrożności i cierpliwość, zwłaszcza na wiaduktach, mostach i remontowanych odcinkach dróg. A właścicieli posesji oraz administratorów i zarządców budynków o dbanie o stan nawierzchni przylegających chodników i pryzmowanie śniegu w miejscach nieutrudniających ruchu lub przy krawędzi jezdni.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Za BP UM Katowice. Fot. również: Radosław Kaźmierczak.