Wypadek na DTŚ. Po uderzeniu w bariery samochód został wyrzucony w powietrze. Koziołkując w locie spadł z wysokiej skarpy do wody. W aucie była m.in. siedmioletnia dziewczynka.

Wypadek na DTŚ. Po uderzeniu w bariery samochód został wyrzucony w powietrze. Koziołkując w locie spadł z wysokiej skarpy do wody. W aucie była m.in. siedmioletnia dziewczynka.

6 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Zazwyczaj tego typu zdarzenia kończą się tragicznie, jednak tym razem kierowca i pasażerowie mieli mnóstwo szczęścia. Pomimo tego, że samochód koziołkował, spadł z wysokiej skarpy i wpadł do stawu, jadące nim osoby nie doznały poważniejszych obrażeń.

Jak informuje policja: „Z całą pewnością życie uczestnikom zdarzenia uratowały zapięte pasy bezpieczeństwa”.

Do tego wypadku doszło na zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej, na wysokości ul. Kujawskiej w Gliwicach. W sobotę około godz. 14 służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu, które wyglądało bardzo groźnie, a nawet wręcz koszmarnie.

Wedle relacji samochód, który jechał z bardzo dużą prędkością, uderzył w bariery ochronne. Odbił się od nich i został wyrzucony w powietrze. Koziołkując w locie spadł z wysokiej skarpy wprost do stawu.

Mimo obaw o życie osób podróżujących autem okazało się, że kierowca i jego pasażerowie wydostali się na zewnątrz o własnych siłach. Mieli tylko powierzchowne obrażenia.

Za kierownicą siedział 32-letni mężczyzna. Autem jechał również 29-letni tato ze swoją 7-letnią córeczką.

Jak ocenia policja przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość. 32-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Poniesie konsekwencje prawne.

Fot. Policja Śląska.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.