Sto tysięcy maseczek ochronnych trafi ze Śląska do Chin. Przekazane zostały w darze. Ten dar być może uratuje ileś ludzkich istnień.

Sto tysięcy maseczek ochronnych trafi ze Śląska do Chin. Przekazane zostały w darze. Ten dar być może uratuje ileś ludzkich istnień.

15 lutego 2020 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Firma ZARYS z Zabrza ofiarowała obywatelom Chin 100 tys. medycznych masek ochronnych dla ochrony przed epidemią koronawirusa.

ZARYS International Group z Zabrza, czołowy polski wytwórca i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego, w ramach światowej walki z koronawirusem 2019-nCoV, podarował medyczne maski ochronne własnej produkcji narodowi chińskiemu. Maski zostały przekazane bezpośrednio Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.

Ta nieodpłatna pomoc ma pomóc Chińczykom w walce z epidemią koronawirusa 2019-nCoV. ZARYS przekazał Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie 2000 kartonów, zawierających po 50 sztuk niebieskich maseczek.

Z gliwickiego magazynu firmy na 5 paletach, przygotowanych do transportu lotniczego poleci do Chin 100 000 medycznych maseczek ochronnych firmy ZARYS.

– Zagrożenie koronawirusem także w naszym kraju staje się coraz bardziej realne. Warto, abyśmy byli zawczasu przygotowani na wystąpienie takich przypadków i umiejętne podeszli do kwestii bezpieczeństwa i higieny osób bezpośrednio związanych z ewentualnym zakażeniem. Dlatego zdecydowaliśmy pomóc osobom zagrożonym epidemię w Chinach, przekazując nieodpłatnie maski ochronne ambasadzie chińskiej. Dla nas społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z priorytetów w rozwoju firmy – komentuje Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Jednorazowe medyczne maseczki ochronne firmy ZARYS International Group posiadają wszelkie atesty i wykonane są z trzech warstw niepylącej i hipoalergicznej włókniny. Każda maseczka posiada wiązanie i wkładkę modelującą na nos.

Maseczki chronią przed czynnikami infekcyjnymi z nosów i ust oraz zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową.

– Wielu Polaków okazuje współczucie i troskę wobec sytuacji, w jakiej znalazła się strona chińska. Przedstawiciele różnych środowisk licznie wyrażają chęć pomocy i wspierają Chiny w walce z wirusem. Jak mówi polskie przysłowie: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, Polacy w pełni uosabiają to przesłanie, wyrażając przyjaźń względem obywateli Chin, za co strona chińska serdecznie dziękuje – komentuje J.E. Liu Guangyuan, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Priorytetem ZARYS International Group jest zapewnienie stałych dostaw do rodzimych placówek medycznych, szpitali, z którymi firma ma podpisane kontrakty. Mimo chwilowo korzystnych ofert cenowych, firma nie spekuluje i zapewnia stałe zapasy w magazynach. A dodatkowo wspiera osoby zagrożone epidemią w Chinach.

Fot. góra – GIS. Poniżej – Zarys.

[rl_gallery id=”15008″]