Tylko w ciągu jednego tygodnia odnotowano dwa zgony w województwie śląskim. Głównym podejrzanym jest wirus, którego większość z nas lekceważy.

Tylko w ciągu jednego tygodnia odnotowano dwa zgony w województwie śląskim. Głównym podejrzanym jest wirus, którego większość z nas lekceważy.

23 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Zdaniem śląskiego sanepidu to grypa odebrała życie dwojga mieszkańcom naszego województwa. Podsumowano okres od 8 do 15 stycznia.

W okresie tym ze względu na poważne zagrożenie zdrowia i życia hospitalizowano 26 osób z objawami grypy. Jedna z tych osób miała problemy z układem krążenia i układem oddechowym. Pozostałe miały problemy z układem oddechowym.

Sanepid poinformował również, że w okresie pomiędzy 8 a 15 stycznia w województwie śląskim odnotowano dwa zgony z powodu grypy.

Podano również, u ilu mieszkańców naszego województwa zdiagnozowano grypę (9,3 tys.). Są to jednak dane mało wiarygodne, gdyż wydaje się, że zależnie od tego, która powiatowa stacja sanepidu sporządzała dane, są one bardziej lub mniej rzetelne.

Trudno bowiem uwierzyć, że w Sosnowcu (okres od 8 do 15 stycznia) zachorowały na grypę tylko dwie osoby a w Myszkowie żadna, podczas gdy w tym samym czasie w Katowicach odnotowano 495 nowych przypadków grypy, w Rudzie Śląskiej 729 przypadków, w Chorzowie 998, a w Gliwicach aż 1942.

Dodajmy, że dane te są uzyskiwane przez stacje sanepidu w oparciu o raporty sporządzane przez lekarzy. Należy więc sądzić, iż w Gliwicach medycy najbardziej się do tego przykładają a w Sosnowcu czy Myszkowie mają to w przysłowiowym nosie.