Kamera innego auta sfilmowała jeden z tragicznych wypadków. Po czołowym zderzeniu samochody zamieniają się w płonącą pochodnię. Ku przestrodze – film i zdjęcia.

Kamera innego auta sfilmowała jeden z tragicznych wypadków. Po czołowym zderzeniu samochody zamieniają się w płonącą pochodnię. Ku przestrodze – film i zdjęcia.

3 listopada 2019 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Te święta w naszym regionie były wyjątkowo tragiczne. Tylko wczoraj w okolicach Katowic doszło do dwóch tragicznych wypadków, w których zginęły trzy osoby, a kolejni ludzie zostali ranni.

Wcześniej, na przejściu dla pieszych w Katowicach, został potrącony pieszy. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do tego ostatniego wypadku doszło w przeddzień Wszystkich Świętych na Giszowcu. O sprawie pisaliśmy w tekście:
Tragedia na pasach. Potrącony katowiczanin nie żyje.

Wczoraj miały miejsce dwie straszne tragedie na drogach naszego regionu. Do jednego wypadku doszło w Mierzęcicach na słynnej „drodze śmierci”. Drugi miał miejsce w Sławkowie, na dwupasmówce łączącej Katowice z Olkuszem.

Kierowca toyoty yaris nagle zajechał drogę kierowcy bmw. To drugie auto uderzyło w prawy bok toyoty. Jej pasażerka nie miała szans, by przeżyć. Śmierć poniósł również kierowca bmw.

W Mierzęcicach z kolei kierowca opla postanowił wyprzedzać jadące przed nim auto, nie bacząc na to, że z przeciwka zbliża się samochód. Nie zdołał zakończyć manewru.

Zamiast wyprzedzić – czołowo uderzył w nadjeżdżający pojazd. Na filmie, nagranym przez innego kierowcę, widać błysk w chwili uderzenia. Auta zderzyły się najprawdopodobniej bokiem, samochód sprawcy wypadku – rozpędzony – uderza w jadącą z przeciwka ciężarówkę. Wówczas zamienia się w kulę ognia. Płomienie ogarniają też kabinę samochodu ciężarowego.

Bilans tego wypadku to niestety jedna ofiara śmiertelna i cztery osoby ranne.
Zdjęcia z wypadku w Sławkowie poniżej (fot. OSP Sławków). Wypadek w Mierzęcicach został nagrany przez kamerę zamontowaną w innym samochodzie. Ku przestrodze zamieszczamy link do filmu dostępnego na Facebooku. Do 1 min. 10 sekundy nagrania nic się nie dzieje.
https://www.facebook.com/marcin.adasm/videos/2621965771216797/

[rl_gallery id=”12836″]