Strażacy zwracają się do społeczności Katowic z apelem o pomoc.

Strażacy zwracają się do społeczności Katowic z apelem o pomoc.

22 września 2019 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Dziś ostatni dzień głosowania nad tym, w jaki sposób mają zostać zagospodarowane miliony złotych Budżetu Obywatelskiego. Projektów jest bardzo wiele i są ogromnie różnorodne.

O tym, jak głosować, już pisaliśmy. Aby odnaleźć teksty na ten temat, wystarczy w wyszukiwarce na naszej stronie WWW wpisać „Budżet” lub „Obywatelski”.

Być może jeszcze nie oddaliście głosu. Być może nie jesteście zdecydowani, który projekt poprzeć.

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim Katowic kilka projektów dotyczy wsparcia strażaków-ochotników. Tu każdy z nas może mieć pewność, że pieniądze nie zostaną zmarnowane. Służyć będą ratowaniu życia, zdrowia i mienia ludzi.

***

„Bezpieczne Katowice” – Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostuchnie w Katowicach. To projekt M/02/VI.

​Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostuchnie w Katowicach. Nowy samochód umożliwi bezpieczną i szybką reakcję podczas wszelkich interwencji oraz w trakcie działań ratowniczych, znacząco poprawiając poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.

***

„DLA STRAŻY SZOPIENIC” – poprawa warunków pełnienia służby przez OSP SZOPIENICE. Projekt L15/06/VI.

Zadanie będzie polegać na zakupie sprzętu ratowniczego oraz przedmiotów do poprawy warunków pełnienie służby przez strażaków OSP. Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach Szopienicach jest jedną z najczęściej wyjeżdżających jednostek OSP w kraju (w 2018 roku – 11 miejsce). Ciągły rozwój jednostki wymaga zakupu nowoczesnego sprzętu ratowniczego dla obu pojazdów ratowniczo-gaśniczych OSP Szopienice. Dodatkowo dbając o komfort i potrzeby strażaków pełniących częste dyżury potrzebne jest doposażenie strażnicy.

***

Straż skrojona na miarę XXI wieku – zakup ubrań ochronnych wraz z hełmami dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej. Zadanie L14/13/VI.

Projekt zakłada zakup ubrań ochronnych specjalnych wraz z hełmami dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Małej. Sprzęt ten jest niezbędny do bezpiecznego prowadzenia przez nich działań ratowniczo-gaśniczych. Od wielu lat strażacy z tej OSP przodują w województwie pod względem liczby prowadzonych działań przez strażaków ochotników. W ubiegłym roku po raz kolejny zajęli pierwsze miejsce w tej klasyfikacji i są niewątpliwie jedną z najważniejszych wizytówek zarówno dzielnicy jak i całego miasta. Częstotliwość prowadzonych działań powoduje jednak zużywanie się posiadanego wyposażenia osobistego strażaków i wymaga wymiany, aby zachować dotychczasowy wysoki poziom bezpieczeństwa strażaków ochotników.

***

„Strażnica na miarę 21 wieku” – zakup niezbędnego wyposażenia dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania zaplecza biurowo-socjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach-Zarzeczu. Zadanie L20/12/VI.

Realizacja zadania pozwoli na lepsze funkcjonowanie Strażnicy i zwiększenie gotowości operacyjnej i bojowej OSP w Katowicach-Zarzeczu.

***

„Bezpieczne Południe Katowic” – Zakup profesjonalnego sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostuchnie w Katowicach. Zadanie L21/04/VI.

Zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostuchnie w Katowicach poprawi „przygotowanie operacyjne” jednostki, oraz pomoże w szybkim reagowaniu podczas interwencji w dzielnicy Kostuchna i jej okolicach.

***

Wyposażenie strażaków w nowoczesny sprzęt. Zadanie L22/07/VI.

W tym wypadku chodzi o zakup nowych środków ochrony indywidualnej, sprzętu oświetleniowego, sprzętu do komunikacji, sprzętu ratunkowego, sprzętu treningowego oraz sprzętu biurowego.

Pamiętajmy, że strażacy nie tylko gaszą pożary, czy zajmują się ratowaniem ofiar wypadków drogowych. Ich zadania mają bardzo szeroki zakres. Na zdjęciu: druhowie z Szopienic usuwają gniazdo os na Koszutce. Fot. OSP Szopienice.