Zalewają nas śmieci z Niemiec. Te były ukryte pod innym – legalnym – ładunkiem.

Zalewają nas śmieci z Niemiec. Te były ukryte pod innym – legalnym – ładunkiem.

13 sierpnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Tony nielegalnych, niemieckich śmieci przywieziono do Polski. Tylko dzięki sprawnej akcji policji, nie zostaną one u nas na zawsze!

Ciężarówkę ze śmieciami zatrzymano na zabrskim odcinku autostrady A1. Miała wieźć odpady mogące stanowić paliwo alternatywne w jednej ze śląskich firm.

I tak było faktycznie. Na wierzchu. Jednak pod spodem odpadów zadeklarowanych znajdowała się druga warstwa ? „zwykłych” śmieci.

Były tam odpady komunalne, których wwożenie do Polski jest nielegalne. Ciężarówka i jej cuchnący ładunek zostały przetransportowane na parking strzeżony. Czekają tam na decyzję Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o jego odesłaniu.

Przewoźnik będzie odpowiadał za dwa wykroczenia: przewóz odpadów w sposób umożliwiający ich mieszanie się oraz brak zezwolenia na wwóz odpadów na terytorium Polski. Za złamanie przepisów i przemyt odpadów komunalnych grozi do 5 lat więzienia.

To już kolejny taki przypadek – zatrzymania nielegalnego ładunku śmieci z Niemiec, który miał trafić na teren aglomeracji katowickiej.

Fot. WITD.