Pewnej grupie mieszkańców to zarządzenie prezydenta Marcina Krupy bardzo się nie spodoba. Ale spora grupa mieszkańców na pewno temu przyklaśnie.

Pewnej grupie mieszkańców to zarządzenie prezydenta Marcina Krupy bardzo się nie spodoba. Ale spora grupa mieszkańców na pewno temu przyklaśnie.

13 sierpnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Kto się na to nie zgodzi, ten nie będzie mógł zapisać swojego dziecka do żłobka w Katowicach.

W kwietniu Rada Miasta podjęła uchwałę, a w piątek prezydent Marcin Krupa podpisał zarządzenie.

Od września dzieci, które zostały poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym, będą miały dodatkowo 50 punktów przy rekrutacji do miejskiego żłobka. Oznacza to, że osoby nie godzące się na szczepienia ochronne swoich dzieci, w praktyce nie będą ich mogły zapisać do żłobka.

O kwestii szczepień ochronnych kilka razy pisaliśmy na stronie Katowice Dziś. Zawsze pojawiały się komentarze bardzo nieprzychylne takiemu obowiązkowi.

Podobnie było, gdy publikowaliśmy artykuły poświęcone narastającemu zagrożeniu odrą. Sporo osób bagatelizowało problem.

Powszechnie podważana jest wiedza mokrobiologów i osiągnięcia nauki. Zapewne tak musi być – skoro nie widzimy wokół siebie osób, które na całe życie pozostały inwalidami w wyniku przejścia np. przez polio (inaczej chorobę Heinego-Medina, czyli, ostre nagminne porażenie dziecięce) to znaczy, że problem „nie istnieje”.

Owszem – nie istnieje. Ale jeśli tak jest to właśnie dzięki szczepieniom ochronnym.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do katowickiego żłobka niebawem otrzymają informację o konieczności uzupełnienia wniosku. Będą też musieli przedstawić książeczkę szczepień lub książeczkę zdrowia dziecka, w której odnotowane są szczepienia. Wyjątkiem są dzieci, które nie mogą być szczepione z przyczyn zdrowotnych.

W katowickim żłobku chętnie pozostawiają dzieci osoby, które w naszym mieście pracują, lecz nie mieszkają. Miasto opracowało więc system honorowania mieszkańców.

Pod uwagę brane są trzy kryteria. Za każde można zdobyć po 50 punktów. Jednym z nich jest właśnie komplet aktualnych szczepień. Koleje premie punktowe można zdobyć, mieszkając na terenie Katowic i płacąc tutaj podatek dochodowy.

We wszystkich 12 oddziałach Żłobka Miejskiego w Katowicach jest 950 miejsc.

Fot. Pixabay.