Ważna decyzja prezydenta Marcina Krupy. Nowy włodarz Katowic.

Ważna decyzja prezydenta Marcina Krupy. Nowy włodarz Katowic.

3 lipca 2019 Wyłączono przez administrator

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
***

Nowym wiceprezydentem miasta został Jerzy Woźniak. Jest on związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Ze stanowiska wiceprezydenta odwołana została natomiast Marzena Szuba.

– Jesienią zeszłego roku rozmawialiśmy o współpracy programowej z przedstawicielami Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mój program wyborczy, tj. ?Umowa z mieszkańcami Katowic?, w części społecznej był w dużej mierze zbieżny z wizją rozwoju miasta lokalnych i regionalnych władz SLD. W szczególności chodzi o takie sfery, jak rozwój sieci miejskich żłobków i przedszkoli, projekty adresowane seniorom czy też programy mające wspierać najmniej zamożnych mieszkańców Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jako bezpartyjny prezydent wiele razy powtarzałem, że współpracuję ponad wszelkimi podziałami z każdym, kto chce działać na rzecz Katowic i naszych mieszkańców. Dowodem takiej współpracy było zeszłotygodniowe głosowanie nad wotum zaufania na prezydenta miasta ? podczas którego wsparli mnie nie tylko radni ?Forum Samorządowego i Marcin Krupa?, ale też radni PiS i połowa klubu Koalicji Obywatelskiej ? czyli radni wszystkich klubów Rady Miasta. W związku z tym postanowiłem powołać na funkcję wiceprezydenta Jerzego Woźniaka, który nie tylko wykazuje się dużą wrażliwością na kwestie społeczne, ale przede ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania podmiotami prawa handlowego oraz pełnienia w nich funkcji nadzorczych. Jestem przekonany, że jego kompetencje zarządcze oraz duża wiedza znajdą swoje przełożenie w codziennej pracy na rzecz mieszkańców. W Katowicach od wielu lat budujemy szerokie bloki koalicyjne ? także z przedstawicielami różnych partii politycznych i środowiskami wspierającymi te ugrupowania ? dodaje prezydent.

Jerzy Woźniak, jako resortowy wiceprezydent, będzie odpowiadał m.in. za Wydział Polityki Społecznej (który z kolei nadzoruje działalność katowickiego MOPS), nowopowstały Wydział Uprawnień Komunikacyjnych czy też Wydział Administracyjny.

Jednocześnie z funkcji wiceprezydenta została odwołana Marzena Szuba. ? 4,5 letnią współpracę z Marzeną Szubą oceniam pozytywnie. Na szczególne wyróżnienie zasługują jej sukcesy w obszarze sprawnego pozyskiwania środków unijnych, dzięki którym uruchomiliśmy wiele ważnych i kosztownych inwestycji, takich jak budowa centrów przesiadkowych czy przebudowa dwóch węzłów drogowych DK 81 ? mówi prezydent Marcin Krupa.

Jednocześnie prezydent Marcin Krupa, mając na celu usprawnienie pracy Urzędu, dokonał przesunięć w ramach wydziałów zarządzanych przez resortowych wiceprezydentów. Od przyszłego tygodnia wiceprezydent Mariusz Skiba obejmie Wydział Rozwoju Miasta wraz z Wydziałem Funduszy Europejskich natomiast Wydział Kultury będzie podlegał wiceprezydentowi Waldemarowi Bojarunowi.

Źródło i fot.: BP UM Katowice.