PKP wprowadza nowy rozkład jazdy i nowe pociągi.

PKP wprowadza nowy rozkład jazdy i nowe pociągi.

9 czerwca 2019 Wyłącz przez administrator

O Kolejach Śląskich pisaliśmy osobno. Ale PKP PLK również wprowadzają zmiany na czas letnich wakacji.

Korekta rozkładu jazdy została wprowadzona dziś i obowiązuje do 31 sierpnia. Na katowickim dworcu PKP podróżnym dziś i jutro będą pomagać mobilni informatorzy.

Wśród zmian na uwagę zasługuje wakacyjne połączenie Bielska-Białej z Kołobrzegiem przez Katowice. Będą także nowe połączenia Kraków/Katowice ? Zator.

W woj. śląskim sporo kolejowych inwestycji. Od czerwcowej korekty rozkładu, pociągi przyspieszą na odcinku Chybie ? Sumina. Skróci to czas przejazdu z Żor do Rybnika o 7 min, a podróżni pojadą w weekendy z Wisły Głębce do Gliwic krócej o 10 min.

Od 28 maja nowe i wyższe perony zapewniają komfortowe podróże w Suminie, Górkach Śląskich, Szymocicach i Nędzy Wieś. Perony zostały podwyższone, aby podróżni mogli łatwiej wsiadać i wysiadać z pociągu.

Kolejarze szykują wyższy komfort obsługi i szybsze podróże na odcinku Wiedenki z Częstochowy do Zawiercia. Od 24 maja pasażerowie korzystają z 4 nowych peronów: w Myszkowie, na przystankach Myszków Światowit, Myszków Mrzygłód, Zawiercie Borowe Pole.
Kolejne 2 perony po przebudowie w Korwinowie i Częstochowie Raków będą służyły podróżnym od końca czerwca. W sierpniu PLK przebudują perony w Kończycach, Kaczycach, Pogwizdowie i Cieszynie Marklowicach na linii z Zebrzydowic do Cieszyna. W tym czasie za pociągi regionalne pojadą autobusy.

Trudno niestety zapomnieć, że przy tych wszystkich (i innych) inwestycjach zapomniano o schodach ruchomych, które ciągle stoją nieczynne na katowickim dworcu PKP. I trudno nie wspomnieć o tym, że PKP odstąpiły od planowanej przebudowy tylnej części dworca PKP w Katowicach i pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.