Kampania wyborcza rozpoczęta. Tej można tylko przyklasnąć.

Kampania wyborcza rozpoczęta. Tej można tylko przyklasnąć.

9 czerwca 2019 Wyłącz przez administrator

 

 

Tak właśnie. Gdyż takie zaangażowanie mieszkańców można i należy pochwalać oraz promować. Chodzi bowiem o wybory projektów, które zostaną zrealizowane za pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Pan Andrzej zwrócił się do nas o pomoc w nagłośnieniu sprawy. Jemu i grupie mieszkańców (nie tylko z Murcek) zależy na tym, by w najbliższym głosowaniu nad budżetem obywatelskim jednym ze zwycięskich projektów była:

Budowa zadaszenia nad lodowiskiem w Murckach.

„staramy się, aby jak najwięcej osób poparło projekt budowy zadaszenia nad lodowiskiem” – napisał do nas czytelnik.

Głosowanie dopiero po wakacjach, ale kampania wyborcza już rozpoczęta. W tym wypadku przebiega ona pod hasłem:

„Nie straszne pogody zjawisko, zadaszając lodowisko”.

Organizatorzy akcji:

„Bardzo cieszyliśmy się gdy okazało się, że budowa sztucznego lodowiska dojdzie do skutku. Było to niezrealizowane marzenie wielu osób jeszcze sprzed… 50 lat! I można byłoby powiedzieć, że historia zakończyła się happy endem, jednak życie lubi być bardziej skomplikowane.

Coś co wystarczało w latach 60-tych czy 70-tych, nie odpowiada potrzebom dzisiejszym. Już w pierwszym roku (czyli obecnym) chcieliśmy zorganizować mały turniej amatorskiego hokeja z drużynami z okolicy. I… nic z tego. O ile odśnieżanie lodowiska nie jest problemem dla zmobilizowanej społeczności, o tyle rozmrożona część lodowiska od pięknego, ale jednak skutecznego słońca położyła nasze plany.

Gdyby ten problem dotyczył tylko rekreacji i amatorsko uprawianego hokeja, pół biedy. Niestety te same problemy (odśnieżania i słońca) dotyczą także zorganizowanych grup szkolenia łyżwiarstwa, hokeja czy curlingu. Z tego też powodu, pomimo że lodowisko nasze jest pełnowymiarowe, nie jest brane pod uwagę przy planowaniu treningów grup szkoleniowych.

Dlatego liczymy na Wasze wsparcie i wybór budowy zadaszenia w tegorocznym Budżecie Obywatelskim dla dobra całej aktywnej społeczności naszego miasta i okolic. Nic bardziej nie cieszy jak zaangażowane i aktywność dzieci i młodzieży”.

Więcej na temat akcji: KLIKNIJ

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.