Do sprzedaży trafił trujący kubek. Skutki picia z niego mogą być fatalne dla zdrowia. Dystrybutor utworzył specjalną stronę internetową dla jego nabywców, za pośrednictwem której ostrzega i pomaga.

Do sprzedaży trafił trujący kubek. Skutki picia z niego mogą być fatalne dla zdrowia. Dystrybutor utworzył specjalną stronę internetową dla jego nabywców, za pośrednictwem której ostrzega i pomaga.

8 czerwca 2019 Wyłączono przez administrator

Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega przed kubkiem, który widnieje na zdjęciu poniżej. Jest on już wycofywany ze sklepów. Została również utworzona specjalna strona internetowa. Link do niej w tekście.

Chodzi o kubek z pokrywką, wykonany z tworzyw sztucznych. W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu.

PIS ostrzega: „Może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów”.

Jak ustaliliśmy formaldehyd w niektórych krajach jest całkowicie zakazany. „Jest bowiem toksyczny dla wątroby, skóry oraz układów oddechowego, odpornościowego, rozrodczego i nerwowego. Wywołuje on również podrażnienia oczu, nosa i gardła, krwawienie z nosa, kaszel, wysypkę oraz astmę. Podejrzewa się go także o teratogenność i kancerogenność” (Wikipedia).

W tych krajach, w których zezwala się na stosowanie wspomnianej substancji, normy dopuszczają, by do organizmu dostawały się jego bardzo minimalne ilości (0,15 mg/kg masy ciała).

Trujący kubek trafił do różnych sklepów w naszym kraju. Jest z nich wycofywany. Dla nabywców producent utworzył specjalną stronę internetową z ostrzeżeniem i zaleceniami, jak można zwrócić niebezpieczny produkt i odzyskać pieniądze: KLIKNIJ

Poniżej pełny komunikat Państwowej Inspekcji Sanitarnej:

„Wycofanie produktu pn. Kubek z pokrywką. Zagrożenie:

W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Szczegóły dotyczące produktu: Produkt ? BAMBOO Kubek z pokrywką 430ml 8,5x14cm. Marka ? Affek Design by MONDEX. Symbol ? HTBB2240. Kod kreskowy ? 5902643322240. Importer / dystrybutor ? MONDEX Anna i Jerzy Affek Sp. J. ul. Towarowa 17 10-416 Olszty.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma MONDEX Anna i Jerzy Affek Sp. J. podjęła następujące działania: Produkt został wycofany ze sprzedaży. Konsumenci zostali poinformowani o wycofaniu produktu ze sprzedaży przez lokalnych dystrybutorów lub punkty sprzedaży
Udostępniono możliwość zwrotu produktu przez stronę internetową https://www.mondex.pl/wycofanie.html. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy używać kubków wskazanych w komunikacie do spożywania żywności, w tym napojów”.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.