Były żołnierz GROM o bezpieczeństwie i atakach terrorystycznych.

Były żołnierz GROM o bezpieczeństwie i atakach terrorystycznych.

12 kwietnia 2019 Wyłączono przez administrator

 

Wśród współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa obywateli na jednym z pierwszych miejsc wymienia się zagrożenia terrorystyczne. O podłożach terroryzmu, o zachowaniu podczas ataku terrorystycznego opowiadał były żołnierz formacji GROM.

Na zaproszenie Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie do miejskiego Parku Tradycji zawitały osoby odpowiadające w instytucjach publicznych za bezpieczeństwo, przedstawiciele służb mundurowych, czy osoby na co dzień propagujące zasady bezpieczeństwa w życiu publicznym. Naval, który jako żołnierz, połowę 14-letniej służby spędził na misjach, opowiadał o podłożach współczesnych konfliktów zbrojnych, przedstawiał zasady zachowania się w czasie zagrożenia oraz podczas samego ataku terrorystycznego.

 

-Wiedzę o bezpieczeństwie i zagrożeniach terrorystycznych najlepiej zdobywać od kogoś, kto bezpośrednio zajmował się zwalczaniem tego typu zagrożeń. Każde zagrożenie, zwłaszcza tak potężne jak terroryzm, stanowi dla ludzkiego organizmu ogromną reakcję stresową, a tylko utrwalanie wiedzy o postępowaniu w sytuacji kryzysowej pozwala na przetrwanie czy zwiększa szanse na pomoc – mówi Andrzej Ostrowski, Prezes Zarządu Fundacji GROT.

 

Prelekcja poprzedzona była krótką ceremonią wręczenia podziękowań za wkład i zaangażowanie w rozwój Fundacji GROT. Nagrodzone zostały dwie siemianowickie firmy: Rosomak S.A oraz Przedsiębiorstwo Montażowe Kotłomontaż Sp.o.o. W gronie wyróżnionych znalazła się również firma P.P.U.H. M-Elektrostatyk.

 

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Źródło: Fundacja GROT. Fot.: Marcin Rzepczyk.

[rl_gallery id=”6290″]

***