Pułapka na pieszych

Pułapka na pieszych

16 stycznia 2019 0 przez administrator

Chodnik zagrażający zdrowiu i życiu pieszych. I to gdzie? O krok od miejsca, gdzie sądzi się takie sprawy.

Czytelnik przysłał nam dzisiaj zdjęcie chodnika, który kompletnie nieodśnieżony zamienił się w ślizgawkę. Tak wyglądał, gdy po wczorajszych obfitych śniegu nie został oczyszczony i dziś – gdy przyszły roztopy – zamienił się w wodno-śniegowo-lodową rynnę.

Chodnik ten prowadzi wzdłuż ul. Francuskiej do Sądu Okręgowego w Katowicach. Nieodśnieżony był jego fragment, przylegający do stacji paliw koncernu BP.

Z przepisów prawa wynika, że obowiązek odśnieżania chodnika należy do właścicieli i zarządców nieruchomości znajdujących się obok. W tym więc wypadku to pracownicy BP zobowiązani byli go odśnieżyć.

Co prawda, między samą stacją a chodnikiem znajduje się niewielki skwer, ale on również zagospodarowany jest przez BP. Stoją tam tablice informacyjne, jak również wieża z cenami i logo koncernu. Obowiązek sprzątania i odśnieżania chodnika spoczywa więc na gospodarzu stacji.

Zdjęcie chodnika wraz z prośbą o stanowisko wysłaliśmy rzecznikowi prasowemu BP.

Nasz czytelnik podejrzewa, że być może duża firma paliwowa uznała, iż stać ją na płacenie odszkodowań osobom, które w przyszłości zrobią sobie krzywdę na nieodśnieżonym chodniku. My jednak mamy nadzieję, że było to jedynie chwilowe zaniedbanie, które się nie powtórzy.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.