Pochwalił się w Internecie

29 czerwca 2018 0 przez administrator

Nad bezbronnym zwierzęciem znęcał się dla tzw. „beki”. Tym razem ofiarą okrutnego człowieka padło pisklę jaskółki.

Ten mieszkaniec Katowic w znęcaniu się nad bezbronnym zwierzęciem nie widział nic nieprzyzwoitego. Co więcej uznał, że jest to fajna zabawa. Swój „żart” sfilmował i wrzucił do Internetu.

Na nagraniu, opublikowanym na jednym z portali społecznościowych widać, jak rozradowany mężczyzna wkłada papieros do dzióbka pisklęcia jaskółki. Następnie go podpala zapalniczką.

Szokujący film zobaczyły m.in. wolontariuszki katowickiego oddziału Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami. Przeprowadziły małe śledztwo. Okazało się, że na filmie widać gniazdo znajdujące się na budynku przy ul. Sportowej w Katowicach.

Na miejsce udali się policjanci. Szybko ustalili, że mężczyzna będący autorem szokującego filmu mieszka w tym samym budynku, na którym znajduje się jaskółcze gniazdo. Został on zatrzymany i usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Przypomnijmy tu, że jaskółki znajdują się pod ścisłą ochroną. Co w tym akurat przypadku nie ma najmniejszego znaczenia. Dręczenie bezbronnych zwierząt zasługuje na wyjątkowe potępienie.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. 

Fot. Policja Katowice.