Miliony na drzewa i atrakcje

17 stycznia 2018 0 przez administrator

Dwa parki w Katowicach staną się piękniejsze i dużo bardziej atrakcyjne niż obecnie. Na ten cel Unia Europejska dała nam wielkie pieniądze.

Chodzi o park Bogucki oraz park Olimpijczyków. Pierwszy zmieni swoje oblicze za sprawą ponad 6 mln. zł (unijne 5 mln. i 1 mln. miasta). Na ten drugi Unia dała Katowicom 1,6 mln. zł, a miasto dołożyło 300 tys.

W parku Boguckim powiększy się plac zabaw, powstanie ścieżka sensoryczna i minizielnik dla dzieci. Kolejne atrakcje to siłownia plenerowa oraz stoliki do gry w szachy. Powstanie wydzielony wybieg dla psów.

Stara scena zostanie rozebrana – w jej miejscu montowana będzie scena przenośna i taka sama widownia. Wyremontowane zostana lokale w budynkach przy ul. Markiefki 64 i 68. Znajdzie się tam miejsce np. na Akademię Lidera Społeczności Lokalnej czy Punkt Poradnictwa i Informacji Obywatelskiej.

W parku Olimpijczyków natomiast pojawią się nowa piaskownica, trampoliny, zjeżdżalnia, zjazd linowy, huśtawki, ogród sensoryczny i siłownia pod chmurką.

Pomieszczenia przy kotłowni dawnego gimnazjum nr 13 przejdą adaptację na potrzeby Centrum Animacji Młodzieżowej.

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]

Fot. UM w Katowicach.