Dziś Czarny Protest?

17 stycznia 2018 0 przez administrator

Dlaczego wcześniej nie informowaliśmy o proteście przeciwko planom drastycznego zaostrzenia przepisów „antyaborcyjnych”, który dziś rzekomo ma odbyć się w Katowicach?

Na dziś zapowiedziano w całej Polsce protesty przeciwko planom wprowadzenia przepisów, nakazujących kobietom rodzenie dzieci, nawet w przypadku genetycznych deformacji płodu i bez szans na przeżycie. Protest ma odbyć się także w Katowicach.

Organizatorkom protestu kibicujemy. Uważamy za potrzebny i za wartościowy każdy przejaw aktywności publicznej. Popieramy wszelkie manifestacje, pod warunkiem, że nie wiążą się z burdami i niszczeniem mienia. Prawo do wyrażania swoich poglądów jest kamieniem węgielnym demokracji. Tyle tylko, że nie wiemy, czy jakiekolwiek organizatorki protestu istnieją.

Pisaliśmy o pierwszym Czarnym Proteście, który na katowickim Rynku zgromadził tłumy. Pisaliśmy o kolejnych – już nie tak spektakularnych protestach. Za każdym razem to my musieliśmy szukać kontaktu z organizatorkami, prosić o informacje, dopytywać się i liczyć na to, że ktoś łaskawie odpowie.

Nie obrażamy się o to. Taka nasza rola. Chcemy tylko nieśmiało zauważyć, że tego typu „polityka informacyjna” niezbyt jest chyba skuteczna. Większym profesjonalizmem wykazali się uczniowie Mickiewicza, którzy przysłali materiały informacyjne na temat przygotowywanej przez nich inicjatywy. Więcej profesjonalizmu mają rodzice chorych dzieci, proszący o pomoc. Więcej ma pani Justyna, która napisała do nas w sprawie zaginionego kota, czy też czytelnik, który prosił nas o poruszenie tematu tzw. dzikich reklam (tekst wkrótce się ukaże).

Drogie panie organizatorki protestu. Tylko te teksty, które opublikowaliśmy wczoraj, przeczytało około 20 tys. ludzi (ta liczba stale rośnie). Materiały opublikowane na naszej stronie w ciągu ostatniego miesiąca przeczytało blisko 500 tys. osób. Mamy o czym pisać. Nie musimy informować o dzisiejszym proteście. Tym bardziej, że szanowne panie same nie uznają tego wydarzenia za na tyle istotne, by o nim powiadomić.

Na katowickiej stronie Czarnego Protestu na Facebooku (stan na dziś, godz. 9.00) czytamy: 1,3 tys. zainteresowanych, 535 osób weźmie udział.

Na zdjęciu: Czy dziś będzie podobnie?