Katowicki magistrat pyta mieszkańców.

Katowicki magistrat pyta mieszkańców.

29 marca 2024 Wyłączono przez administrator

Jak mają wyglądać pl. św. Herberta, pl. Żołnierzy Września oraz park w Dąbrówce? Katowicki magistrat pyta o to mieszkańców.

***

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie modernizacji placu św. Herberta oraz Parku w Dąbrówce wraz z Placem Żołnierzy Września. Miejsca te znajdują się na o. Witosa oraz w Dąbrówce Małej.

– Od 11 kwietnia mieszkańcy będą mogli wypełniać ankiety dotyczące metamorfozy placu św. Herberta oraz Parku w Dąbrówce wraz z Placem Żołnierzy Września – informuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W przypadku Dąbrówki Małej mowa o modernizacji obszaru znajdującego się w obrębie ulic gen. Hallera, Milowickiej, Pod Młynem i Strzelców Bytomskich, czyli Parku w Dąbrówce, przy uwzględnieniu Placu Żołnierzy Września oraz terenu przy ul. Milowickiej, który jest zarządzany przez MOSiR Katowice i pełni funkcje rekreacyjne.

W odniesieniu do Osiedla Witosa skonsultowana zostanie koncepcja remontu placu św. Herberta, który jest ważną przestrzenią publiczną,

W ramach konsultacji mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w badaniu diagnostycznym oraz uczestniczyć w dwóch spotkaniach.
Pierwsze będzie miało charakter warsztatowy, Drugie odbywać się będzie w formule otwartego spotkania.

Podczas tego drugiego spotkania projektant przedstawi wizję nowego zagospodarowania terenu, wypracowaną przy udziale mieszkańców uczestniczących w konsultacjach.

Od 11 do 28 kwietnia wypełniać będzie można ankiety diagnostyczne. Wzór formularza dostępny będzie zarówno w formie elektronicznej, jak i w formie papierowej.

Ten drugi będzie można złożyć w dzielnicowych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej (przy ul. Strzelców Bytomskich 21 B oraz ul. Witosa 18B).

Następnie, na przełomie maja i czerwca, na terenie obu dzielnic zostaną zorganizowane spotkania warsztatowe. Wtedy mieszkańcy zapoznają się z wynikami badania.

Będzie to okazja do dyskusji na temat kierunków zagospodarowania. Ostatnim etapem konsultacji będą spotkania podsumowujące,

Poniżej oba miejsca zaznaczone na szczegółowych ilustracjach.

***

Gorący temat. Przeczytaj aby wiedzieć.

Wszystkie kwestie związane z leczeniem ludzi i wydatkowaniem pieniędzy publicznych powinny być jawne a procedury przejrzyste.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Dąbrówka

pl. Herberta

 

 

 

Za WKSUM Katowice.