Zamiast parkowania – muzyka.

Zamiast parkowania – muzyka.

5 września 2023 Wyłączono przez administrator

Parkingi w Strefie Kultury zamknięte. Trwają przygotowania do muzycznych urodzin Katowic.

***

Urodziny Katowic coraz bliżej. 9 września od g. 16 w Strefie Kultury koncertować będą m.in.: Małgorzata Ostrowska, Zalia i Kuba Badach.

Gospodarzami i architektami sobotniej sceny muzycznej są muzycy GrubSon oraz Mroza. Ich również usłyszymy.

Na wszystkie występy wstęp wolny.

Ponieważ koncert odbędzie się w Strefie Kultury, już dziś zamknięto tam parkingi. A o samej imprezie (gdyż to chyba ważniejsze) piszemy szerzej poniżej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Program imprezy:

godz. 17:00 Szklane Oczy,
godz. 18:00 Rubens,
godz. 19:20 Grubson,
godz. 21:10 Mrozu,
godz. 16:00-20:00 Strefa Dziecka

Więcej na ten temat – inf. organizatorów:

Mrozu & Grubson i Przyjaciele

Kiedy: 9 września 2023, od godz. 16.00

Gdzie: Strefa Kultury w Katowicach

Wstęp wolny

Organek, Abradab, Krzysztof Zalewski, Brodka, Vito Bambino – lista znakomitych artystów, którzy podjęli się roli liderów artystycznych głównego koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice” od 2018 roku jest długa i imponująca. Każdy z nich miał to samo zadanie – przygotować wraz z zaproszonymi gośćmi, innymi znakomitościami polskiej sceny muzycznej, unikalny repertuar dedykowany Katowicom. Koncert plenerowy Urodzin Miasta był pierwszą i jedyną okazją, żeby go posłuchać.

W tym roku idziemy o krok dalej i liderów urodzinowego koncertu będzie dwóch. Katowice są polską mekką rapu i bluesa. Dlatego postanowiliśmy spotkać ze sobą ze sobą topowego przedstawiciela rapu z topowym muzykiem rhytm and bluesowym w Polsce.

Ten pierwszy to producent, raper, wokalista GrubSon. Każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, i to nie tylko dla tych, którzy kojarzą go tylko z hip-hopem. Jego albumy zdobywały tytuły złotych i platynowych płyt. W 2019 roku GrubSon przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu przed wielotysięczną publicznością na warszawskim Torwarze.

Tym razem po drugiej stronie, ale jako partnera, a nie konkurenta, będzie miał Mroza. Ten producent muzyczny i kompozytor łączy blues, soul i rock’and’roll. Jest zdobywcą wielu muzycznych nagród, a jego przeboje takie jak „Złoto” czy „Jak nie my to kto” zna cała Polska. Każdy koncert Mroza to niezwykłe muzyczne widowisko i dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i na widowni.

Choć obaj należą do czołówki polskiej sceny muzycznej i mogą się pochwalić licznymi kolaboracjami, w Katowicach będą współpracować ze sobą po raz pierwszy!

A to nie jedyna atrakcja, bo przecież każdy z nich zaprosi do Katowic swoich przyjaciół. Już teraz możemy zdradzić, że wraz z GrubSonem i Mrozem na scenie plenerowej w Strefie Kultury pojawi się Małgorzata Ostrowska, Zalia i Kuba Badach.