Została zmiażdżona w śmieciarce.

Została zmiażdżona w śmieciarce.

19 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Oficjalny komunikat jest bardzo lakoniczny, ale szczegóły podane przez prokuraturę mrożą krew w żyłach. Kobieta mogła żyć, gdy wewnątrz śmieciarki wieziona była na wysypisko.

***

Kobieta znalazła się wśród odpadków zebranych przez śmieciarkę w Częstochowie. Pojazd wiózł odpady na wysypisko w Sobuczynie.

Tam w środę wieczorem zauważył ciało człowieka jeden z pracowników sortowni. Makabrycznego odkrycia dokonano podczas segregowania odpadów.

Najprawdopodobniej kobieta żyła jeszcze, gdy w niewiadomy sposób znalazła się w kuble na śmieci. Zawartość kubła trafiła do śmieciarki.

Istnieje możliwość, że kobieta zmarła na skutek prasowania odpadów w śmieciarce. Zmarła miała obrażenia głowy oraz uraz klatki piersiowej.

Obrażenia klatki piersiowej wskazują na to, że w śmieciarce mogło dojść do unieruchomienia klatki piersiowej, co ostatecznie spowodowało uduszenie kobiety. Taką informację podał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Śledztwo w sprawie tej makabrycznej śmierci trwa. Nie wiadomo czy kobieta padła ofiarą przemocy.

Policyjny komunikat brzmi następująco:

„Kryminalni i Prokuratura z Częstochowy badają szczegóły i okoliczności odnalezienia ludzkich zwłok. Ciało kobiety o nieustalonej tożsamości zostało odnalezione w sortowni odpadów komunalnych w Sabuczynie w gminie Poczesna.

Do odkrycia zwłok doszło wczoraj około 18.00 w Sobuczynie przy ulicy Konwaliowej w gminie Poczesna. Ciało kobiety o nieustalonej dotąd tożsamości, zostało odnalezione w sortowni odpadów komunalnych.

Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, który zarządził wykonanie sekcji zwłok. Sprawę wyjaśniają częstochowscy śledczy”.

Źródło inf. i fot. poniżej (ilustracyjne).

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Inf. PAP, Interia, Polsat, TVN24. Fot. Wikimedia.