Ma 91 lat i nadal chce wygrywać.

Ma 91 lat i nadal chce wygrywać.

13 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Jesteśmy pełni podziwu dla pani Urszuli, najstarszej uczestniczki Pucharu Polski w Pływaniu Masters. Pani Urszula ma 91 lat. Jej i innym uczestnikom zawodów można dziś kibicować na basenie Brynów w Katowicach.

***

Przez dwa dni, dziś i jutro, 220 zawodników walczyć będzie o laury w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Pływaniu Masters oraz w Pucharze Polski.

Wśród zawodniczek będzie wspomniana 91-letnia seniorka, Urszula Wałkowicz.

– Zawody odbywające się po raz drugi na Basenie Brynów cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyciągają uczestników z Polski, ale też Czech, Słowacji i Ukrainy. Prezentowany poziom jest zawsze bardzo wysoki, więc zachęcamy do przyjścia i kibicowania. Niech wygrają najlepsi – powiedział Tomasz Szpyrka, dyrektor katowickich basenów Brynów, Burowiec i Zadole.

Uczestnicy będą rywalizowali w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Zawody są podzielone na dwa bloki. Pierwszy w sobotę 13 maja od 16.00 do 20.00. Kolejny już w niedzielę od 10.00 do 14.00.

Wśród sobotnich zmagań odbędzie się konkurencja na 200 metrów stylem klasycznym pod patronatem Andrzeja Spławińskiego, pięciokrotnego rekordzisty Polski w latach 1971-76 na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Uczestnicy muszą mieć co najmniej 20 lat, ale nie ma górnej granicy wiekowej. Wstęp dla kibiców jest wolny.

Jak wspomnieliśmy, wśród zawodników będzie można podziwiać Panią Urszulę Walkowicz. Seniorka skończyła już 91 lat.

Nadal udowadnia, że wiek to tylko liczba i ma zamiar dać wycisk swoim rywalom. Przerwała pływanie w wieku 25 lat i wróciła do pasji pół wieku później.

Na swoim koncie ma wiele medali. Zaczęła od Mistrzostw Polski, gdzie zdobyła złoto aż pięć razy. W wieku 80 lat została wicemistrzynią Świata na 800 metrów stylem dowolnym.

– Jestem raczej długodystansowcem i najbardziej lubię pływać kraulem. Wróciłam do „gry” mając 75 lat i czuję, że wtedy zaczęłam rozkwitać. Pływanie od zawsze było głęboko w moim sercu. Nigdy nie jest za późno, żeby uprawiać sport i robić to, co się kocha. Polecam każdemu – powiedziała zawodniczka klubu Wodnik Urszula Walkowicz.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***