Utrudnienia dla pieszych w śródmieściu Katowic.

Utrudnienia dla pieszych w śródmieściu Katowic.

12 stycznia 2022 Wyłącz przez administrator

Gdyż bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze.

***

Od 17 stycznia zejście od strony Koszutki pod rondo obok Spodka będzie zamknięte. W tym dniu rozpoczną się prace przy budowie zjazdu rowerowego.

Pierwotnie miało to nastąpić w listopadzie. Jednak w trakcie przygotowań do prac okazało się, że teren ten wymaga zmian w dokumentacji projektowej.

W przyszłości schody, którymi schodzi się pod rondo, będą węższe. Sam zjazd będzie na tyle szeroki, aby rowerzyści mogli się tam bezpiecznie mijać (jadąc w przeciwnych kierunkach).

Przebudowa przejścia wymaga rozbiórki istniejących schodów. Stąd decyzja o zamknięciu tej drogi pieszej.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem, dlatego z uwagi na zakres i specyfikę prac konieczne jest całkowite wyłączenie z ruchu przebudowywanego przejścia – mówi rzecznik prasowy katowickiego magistratu Ewa Lipka.

Zamiast tej ważnej drogi pieszej, łączącej Koszutką z katowickim Rynkiem, możliwe będzie korzystanie z przejścia przy skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej z ul. Sokolską oraz drugie przejście podziemne – pod al. Korfantego na wysokości ul. Morcinka.

Po zmianach szerokość zejścia dla pieszych wyniesie 1,5 m, a drogi rowerowej 2 m.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***

Za BP UM Katowice. Fot. S. Rybok.