Zastraszające wyczyny kierowców w Katowicach. Z kolei w Mikołowie nastolatka potrącona na pasach.

Zastraszające wyczyny kierowców w Katowicach. Z kolei w Mikołowie nastolatka potrącona na pasach.

30 listopada 2021 Wyłącz przez administrator

Inni kierowcy zatrzymali się, by ją przepuścić, ale ten, który ją potrącił tłumaczył się, że dziewczyny „nie widział”.

***

To wszystko budzi przerażenie. Miniony weekend w Katowicach to 67 wypadków, w tym 3 takie, w których ucierpieli ludzie.

Aż 72 kierowców przyłapano na przekroczeniu maksymalnej dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. W sumie policjanci zauważyli aż 224 przypadki złamania przepisów przez kierowców jeżdżących po Katowicach (tylko w sobotę i niedzielę).

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło na ul. Zaopusta. 56-letni mężczyzna, siedzący za kierownicą forda, potrącił pieszą przechodzącą po pasach. 45-letnia kobieta, ze złamaną nogą, trafiła do szpitala.

Grozę budzą okoliczności potrącenia 16-latki, przechodzącej po pasach przez Wiślankę. Na szczęście dziewczyna przeżyła uderzenie samochodu – trafiła do szpitala w Katowicach-Ligocie.

Mężczyzna, jadący osobową hondą w kierunku Żor, miał „nie zauważyć” dziewczyny, która przechodziła na drugą stronę szosy (na zdjęciu powyżej przejście, na którym doszło do wypadku).

Kierowca nie zauważył jej, pomimo że do zdarzenia doszło o godz. 16.30 (było to 25 listopada). Zaś ci, którzy jechali prawym pasem, zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, by dziewczyna mogła bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Jak z tego wynika, kierowca z Jastrzębia-Zdroju „nie zauważył” również tych samochodów, które wyhamowały przed przejściem dla pieszych na prawym pasie. Nastolatka została uderzona z taką siłą, że uszkodziła przednią szybę samochodu (zdjęcie poniżej).

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie doszło do kilku bardzo groźnych zdarzeń na przejściach dla pieszych na mikołowskich drogach. W niektórych wypadkach niestety zginęli ludzie.

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Poniżej ważny komunikat na temat: testy koronawirus, wymazy kowid, laboratoria covid.

Gromadzimy dziennikarski materiał na temat następujący: epidemia COVID-19. Inaczej mówiąc: pandemia koronawirusa. Prosimy o kontakt i o relacje a także wspomnienia związane z SARS-CoV-2. Interesuje nas kwarantanna, izolacja, stan epidemii zakazy, lockdown. Jednym słowem całość tematu pod hasłami: koronawirus w Polsce, antygenowy test covid, testy na covid czy test pcr, koronawirus szpitale. Albo też respirator covid.
Anonimowość gwarantowana. Piszcie na poczta@katowicedzis.pl

***

Jeśli interesuje cię:
Ile trwa kwarantanna?
Jak długo trwa izolacja?
Co to jest koronawirus SARS?
Czy szczepionki na koronawirusa działają?
Ilu ludzi umarło na Covid w Polsce?
Czy jest lek na Covid?
Jak leczyć koronawirusa?
Gdzie zrobić test antygenowy?
Ile kosztuje test pcr?
Gdzie zrobić wymaz?
Czytaj nasze teksty.

***