W Katowicach szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Na scenie Miasta Ogrodów wystąpią Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Chorwacji LADO oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

W Katowicach szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Na scenie Miasta Ogrodów wystąpią Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Chorwacji LADO oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

18 czerwca 2021 Wyłącz przez administrator

Całkowity dochód z koncertu, który odbędzie się 30 czerwca, przeznaczony zostanie na odbudowę zabytków Zagrzebia (chorwackiej stolicy), zniszczonych lub uszkodzonych podczas trzęsienia ziemi w 2020 roku.

***

Porywająca muzyka na żywo, piękny taniec i olśniewające kostiumy. Dwa znakomite zespoły folklorystyczne na jednej scenie Miasta Ogrodów.

Widowisko w wykonaniu Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Chorwacji LADO przedstawi nam bogate regionalne tradycje muzyczne i choreograficzne Chorwacji. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na renowację zabytków Zagrzebia uszkodzonych podczas trzęsienia ziemi w 2020 r.

Zespół LADO powstał w 1949 roku w Zagrzebiu. Jego celem jest artystyczna interpretacja i prezentacja publiczności najpiękniejszych przykładów bogatej tradycji chorwackiej muzyki i tańca.

Podczas koncertu 30 czerwca wykonywane zostaną utwory ukazujące różnorodność regionalnych tradycji muzycznych Chorwacji. W muzyce, choreografii i strojach ludowych widzowie odnajdą wpływy śródziemnomorskie, bałkańskie oraz alpejskie.

Całości widowiska dopełnią autentyczne, stuletnie chorwackie stroje narodowe. W programie koncertu znajdą się również współczesne dzieła muzyczne i choreograficzne oparte na tradycyjnych motywach i elementach.

Wieczór otworzy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, będącego niezaprzeczalnie ambasadorem polskiej kultury. Jeden z najbardziej uznanych polskich zespołów pieśni i tańca zaprezentuje publiczności najwybitniejsze utwory i układy taneczne polskiego folkloru.

Oba zespoły łączy wspólna misja krzewienia kultury regionalnej, a także kilkuletnia współpraca w ramach zrealizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk projektu edukacyjno-artystycznego „Helokanie południa”.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w systemie kupbilecik.pl oraz przed koncertem (w miarę dostępności miejsc). Rezerwacje: bilety@miasto-ogrodow.eu lub 32 609 03 32

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za Miasto Ogrodów. Fot. LADO.