Do bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło wczoraj na jednej z ulic. Wyglądało to na próbę wyłudzenia odszkodowania.

Do bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło wczoraj na jednej z ulic. Wyglądało to na próbę wyłudzenia odszkodowania.

5 kwietnia 2021 Wyłącz przez administrator

Chcielibyśmy o to zapytać kierowcę – powinien wytłumaczyć się ze swego zachowania. Celowo nie publikujemy nagrania.

***

Do tej sytuacji doszło wczoraj. Samochód jest bardzo charakterystyczny. Wielu kierowców na pewno go kojarzy.

Ma on również bardzo charakterystyczną rejestrację, którą niezmiernie łatwo zapamiętać.

Auto zostało nagrane wczoraj podczas prawdopodobnej próby wyłudzenia odszkodowania na ul. Orzegowskiej w Rudzie Śląskiej. Całość nagrał rejestrator jazdy.

Widzimy samochód marki Mercedes, którego rejestrator jazdy filmuje to, co dzieje się przed maską. W oddali stoi wspomniany – bardzo rozpoznawalny samochód – w zatoczce dla autobusów.

Gdy mercedes się zbliża (a jest jeszcze daleko) „rozpoznawalny” samochód wyjeżdża z zatoczki dla autobusów.

Oba samochody jadą w kierunku skrzyżowania. Orzegowska (tak wynika z oznakowania) jest tam ulicą z pierwszeństwem i biegnie po łuku w prawo.

Na długo przed zakrętem „rozpoznawalny” zaczyna migać kierunkowskazem w prawo. Jest całkiem pusto.

Nagle hamuje i całkiem się zatrzymuje nie przestając migać kierunkowskazem. Kierowca jadącego za nim mercedesa w porę hamuje.

Ta niebezpieczna sytuacja w naszej ocenie ma miejsce na kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem. Nawiasem mówiąc „rozpoznawalny” wcale nie miał powodu, by zwalniać. A tym bardziej, by hamować.

Oczywiście istnieje możliwość, że kierowca „rozpoznawalnego” samochodu zasłabł. Że doszło do jakiejś nagłej sytuacji w aucie, która sprawiła, że wykonał zaskakujący manewr.

Powinien się z tego wytłumaczyć. Czy nagranie trafiło na policję – nie wiadomo.

Wiadomo, że zostało przesłane do prowadzącego kanał na YouTube, publikujący podobne sytuacje. Zostało opublikowane na #AutemSzanujeZasady #ASz

Nam ze względów prawnych nie wolno opublikować tego nagrania. Natomiast dziwi zachowanie kierowcy rozpoznawalnego samochodu.

Jeśli przeczyta informację, prosimy o kontakt. Chętnie opublikujemy pana lub pani wypowiedź na temat tego dziwnego zachowania.

Ta sytuacja przypomina nam wszystkim, jak ważna jest rozwaga i ostrożność na drodze. Wielu niebezpiecznych sytuacji nie jesteśmy przecież w stanie przewidzieć.

Dziękujemy czytelnikowi za nadesłanie informacji o tym nieprzyjemnym incydencie. Jeszcze raz apel do wszystkich o uwagę i ostrożność na drodze.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***