Wizerunkowa wpadka prezydenta Gliwic. Miał być pozytywny lans w walentynki i upominki dla mieszkańców.  A jest tłumaczenie się przed policją.  Oraz opinie o „ignorancji władzy”.

Wizerunkowa wpadka prezydenta Gliwic. Miał być pozytywny lans w walentynki i upominki dla mieszkańców. A jest tłumaczenie się przed policją. Oraz opinie o „ignorancji władzy”.

28 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Czy prezydentowi i jego żonie wolno to, czego nie wolno mieszkańcom.

***

Ta akcja była zapowiadana już kilka dni wcześniej na stronach społecznościowych miasta Gliwice: „Najbliższy weekend będzie należeć do zakochanych. Czerwone serce miasta najmocniej zabije na Rynku. Sprawdźcie miejsca, w których nie może was zabraknąć” – zapraszano.

W walentynki prezydent Adam Neumann oraz jego żona pojawili się na ulicach miasta. Rozdawali specjalnie opakowane upominki dla mieszkańców.

Rozmawiali z ludźmi, fotografowali się. Następnie zdjęcia z tej sympatycznej akcji zostały zamieszczone w mediach społecznościowych.

Problem w tym, że włodarz Gliwic i jego małżonka najwyraźniej zapomnieli, że powinni dawać innym dorby a nie nie zły przykład. Byli bez obowiązujących wszystkich zakryć ust oraz nosa.

Nie mieli ani maseczek, ani dopuszczalnych jeszcze wówczas przyłbic czy chust bądź szalików.

To nie umknęło uwadze obywateli. I nic dziwnego, od miesięcy karani jesteśmy za brak maseczek mandatami.

Niektóre komentarze pod zdjęciami walentynkowej akcji nie pozostawiają wątpliwości, że ludzie odczytali to zachowanie w prosty sposób: ludziom władzy wolno więcej. Część komentarzy cytujemy poniżej.

Jeden z mieszkańców zbulwersowany udał się na policję. Tam złożył zawiadomienie o tym, że prezydent Neumann i jego żona chodzili po ulicach bez obowiązkowych maseczek.

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie (co potwierdził lokalny portal). Poniżej część komentarzy.

„A gdzie maseczki?”

„Ignorancja władzy. Jestem prezydentem i wolno mi więcej?”

„Myślę, że Pańskie puste gesty i słodkie fotografie w social mediach nie przełożą się na promocję miłości w mieście Gliwice. (…)”

„(…) Szkoła im mądrości chyba nie dała. To co oni mogą wiedzieć o miłości”.

Pozostałe zdjęcia z niefortunnej akcji autopromocyjnej poniżej. Fot. Adam Neumann/Fb.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***