Dniami i nocami strażnicy miejscy pełnią wartę w centrum Katowic. Nasz czytelnik postanowił opisać i sfotografować tak niecodzienne zjawisko, jak np. pilnowanie pryzmy śniegu. Na sygnale!

Dniami i nocami strażnicy miejscy pełnią wartę w centrum Katowic. Nasz czytelnik postanowił opisać i sfotografować tak niecodzienne zjawisko, jak np. pilnowanie pryzmy śniegu. Na sygnale!

11 lutego 2021 Wyłączono przez administrator

Na prośbę naszego czytelnika poruszamy kwestię pracy i obowiązków straży miejskiej.

Ostatnie dni dają się wszystkim we znaki. Głównie z powodu uciążliwych warunków drogowych.

Zalegające góry śniegu niejednemu zszargały nerwy – chociażby przy poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Nasz czytelnik zwraca jednak uwagę na nieco inną sytuację. Czy słusznie?

Chodzi m.in. o kwestię „pilnowania” przez straż miejską budynku Urzędu Miasta Katowice. W ocenie naszego czytelnika sytuacja budzi pewne negatywne odczucia, gdy strażnicy całymi dniami i nocami siedzą w samochodzie pod budynkiem magistratu, podczas gdy po pobliskim chodniku nie da się prowadzić wózka dziecięcego.

Zdaniem czytelnika, szczególnie w tych dniach, straż miejska powinna wykazać się dużą aktywnością w patrolowaniu miasta. I sprawdzaniu czy drogi i chodniki są prawidłowo odśnieżone lub posypane piaskiem bądź solą.

Czytelnik zwrócił również uwagę na to, że radiowóz straży pełni wartę a to pod gmachem Teatru Śląskiego, a to niedaleko czarnego budynku na Rynku, w którym mieści się szalet publiczny.

Jego szczególne zdumienie wzbudził widok radiowozu z włączoną sygnalizacją świetlną uprzywilejowania, „strzegący” pryzmy śniegu na ul. Stawowej. Przynajmniej takie ten radiowóz robił wrażenie, jakby tej pryzmy „pilnował”.

Zdjęcia wykonane przez czytelnika – poniżej. Być może jest jakiś cel w tych działaniach. Możliwe, że dochodziło do prób dewastacji na Rynku.

Istnieje również możliwość, że strażnicy na Stawowej wykonywali inne zadania niż pilnowanie śnieżnej pryzmy. W tej sprawie napisaliśmy do straży i gdy tylko otrzymamy odpowiedź – uzupełnimy o nią publikację.

Naszym zdaniem jedno jest pewne – straż miejska jest ważną i potrzebną formacją. Dowodzą tego szczególnie ostatnie miesiące – kiedy policja obciążona jest dodatkowymi zadaniami o charakterze co najmniej kontrowersyjnym.

A jakie jest wasze zdanie? Podzielcie się swoimi opiniami, jeśli oczywiście chcecie.

Pela

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

[rl_gallery id=”25582″]