Policja kontra organizator protestów w Katowicach. Sąd będzie musiał rozstrzygnąć, czy doszło do popełnienia przestępstwa.

Policja kontra organizator protestów w Katowicach. Sąd będzie musiał rozstrzygnąć, czy doszło do popełnienia przestępstwa.

22 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Policja poczuła się obrażona zastosowanym porównaniem.

Samodzielnie skierowała akt oskarżenia do sądu.

***

Dziś o godz. 13.00 w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód rozpocznie się rozprawa dotycząca porównania współczesnej policji do ZOMO.

„Policja działa jak ZOMO” – wpis o takiej treści zamieścił organizator niektórych demonstracji odbywających się w Katowicach w proteście przeciwko obostrzeniom stanu epidemii.

Policja katowicka poczuła się obrażona tym stwierdzeniem. Do sądu trafił akt oskarżenia, z którego ma wynikać, że nazwanie policji ZOMO spowodowało spadek do niej zaufania publicznego.

Oskarżony w odpowiedzi na akt oskarżenia napisał: „Nie zastraszycie mnie”. Wyjaśnił również, że napisał te słowa przebywając służbowo w Ostrawie w Czechach.

Było to w kwietniu i wyjazd do Czech był możliwy. W Czechach zaś stwierdzenie, że policja działa jak ZOMO, nie jest przestępstwem (wyjaśnił nam oskarżony).

Jak dodał, wpis ten nie miał charakteru obraźliwego. Był on dopuszczalną krytyką publiczną.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***